Téma: Střet zájmů

1508

Blog Ondřeje Cakla: „Jak si zachováváme politickou neutralitu čili oligarchizace diskurzu o státním aparátu“

V rámci protiútoku premiéra vlády na naši pobočku zaznívají i v seriózních médiích velmi nebezpečné formulace – byť by byly jen podnětem k odpovědi či sugestivní otázkou na naši adresu.

1508

Babiš čerpá dotace neoprávněně, Agrofertu se zbavil jen naoko, máme vážné důkazy, tvrdí Ondráčka

Andrej Babiš dál ovládá Agrofert a porušuje českou i evropskou legislativu, je přesvědčený ředitel Transparency International David Ondráčka.

1008

Babiš porušuje české i evropské zákony, máme na to důkazy, tvrdí šéf Transparency

Transparency International se domnívá, že premiér Andrej Babiš i nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Organizace proto podala podnět kvůli podezření ze střetu zájmů. Zabývat se jím bude Městský úřad v Černošicích. Premiér Babiš podezření označil za nesmyslná a připomněl, že své firmy převedl do svěřenského fondu, jak mu ukládá zákon.

0708

David Ondráčka: Babiše se nebojím. Pracujeme na kauze, která může znamenat jeho politický konec

Česká pobočka Transparency International (TI) je v otevřeném střetu s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem.

0308

Transparency International podává první podnět týkající se střetu zájmů Andreje Babiše

Transparency International Česká republika (TI) dnes odeslala první ze dvou podnětů týkajících se střetu zájmů Andreje Babiše v souvislosti s ovládáním holdingu Agrofert, a.s. Oznámením o podezření ze spáchání přestupku se bude zabývat Městský úřad Černošice.

1707

Šéf TI: Vyvoláme přezkum dotací pro Agrofert

Převedením podniků do svěřenského fondu český premiér podle šéfa protikorupční organizace TI Davida Ondračky svůj střet zájmů nevyřešil. “Bylo to jen na oko.” Ondračka věří, že ho k tomu donutí nová pravidla, která přijal Evropský parlament. I bez nich ale TI hodlá během léta podat podnět, aby Brusel dotace pro Agrofert prozkoumal.

2106

Transparency International: Babiš dál vládne Agrofertu

S Davidem Ondráčkou o tom, že šéf ANO ovládá svěřenské fondy, do nichž vložil holding

1906

Odpověď Transparency International Česká republika Andreji Babišovi a holdingu Agrofert

Přinášíme odpověď Transparency International Česká republika (TI) adresovanou předsedovi vlády Andreji Babišovi a společnosti Agrofert, a.s. na jejich prohlášení (níže) k naší tiskové zprávě z dnešního rána: Andrej Babiš je ovládající osobou, říká sám Agrofert.

1906

Andrej Babiš je ovládající osobou, říká sám Agrofert

Transparency International Česká republika (TI) ve slovenském rejstříku zjistila, že Andrej Babiš, předseda vlády ČR, je ovládající osobou společnosti Agrofert a.s. Zjištění může mít závažné důsledky pro oblast střetu zájmů a dotační politiky.

2805

Střet zájmů jako riziko podvodu

Tato publikace si neklade za cíl podat vyčerpávající přehled problematiky střetu zájmů. Naší ambicí je […]

2505

Conflict of Interests as a Risk of Fraud

The objective of this publication is not to provide a comprehensive overview of all issues […]

1904

Snídaně TI ke střetu zájmů

Výstupy projektu „Střet zájmů jako riziko podvodů“ realizovaného Transparency International – Česká republika, o.p.s., za podpory programu Evropské unie Hercule III, byly představeny na setkání zástupců projektového týmu, zástupců Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, odborníků a novinářů, které proběhlo 28. března 2018 u příležitosti oficiálního ukončení projektu.