Téma: Střet zájmů

1510

TI zasílá otevřený dopis ministru zemědělství Miroslavu Tomanovi v souvislosti se zadáním analýzy o střetu zájmů

Nedávno proběhla českými médii zpráva o vzniku právní analýzy nového nařízení Evropské unie, jejíž zpracování zadal ministr zemědělství Miroslav Toman. Analýza se týká střetu zájmů politiků napojených na firmy čerpající evropské dotace. Ministrův zájem o nové nařízení souvisí s faktem, že společnost jeho příbuzných, podnikajících mj. v oblasti zemědělství, právě evropské dotace čerpá. 

1110

Odpověď eurokomisařky Creţu: „Ujišťuji Vás, že schůzka s Andrejem Babišem proběhla podle pravidel“

Ve dnech 5. a 6. září 2018 proběhla plánovaná návštěva rumunské eurokomisařky Coriny Crețu v České republice. V této souvislosti jsme se na ni obrátili s naším otevřeným dopisem týkající se jejího setkání s českým premiérem Andrej Babišem, který je dle našich zjištění ve střetu zájmů.

0810

Transparency International Česká republika jedná v případě obchodních zájmů Andreje Babiše nezávisle a objektivně

V reakci na vyjádření premiéra Andreje Babiše na tiskové konferenci ve čtvrtek 4. října 2018 prohlašuje výkonná ředitelka sekretariátu globální organizace Transparency International, že Transparency International Česká republika (TI ČR) jedná v souladu se základními hodnotami a cíli celé organizace.

0110

Evropská komise začíná vyšetřovat střet zájmů Andreje Babiše a dotace pro Agrofert

Na základě podnětu Transparency International Česká republika (TI) začíná Evropská komise šetřit střet zájmů premiéra České republiky Andreje Babiše. Na jednání Rozpočtového výboru Evropského parlamentu, které se konalo ve čtvrtek 27. září 2018, se poslanci ptali na podnět TI a aktuální stav prověřování této kauzy.

1909

Transparency International podává druhý podnět týkající se střetu zájmů Andreje Babiše a evropských dotací pro Agrofert

Transparency International Česká republika (TI ČR) odeslala Evropské komisi podnět kvůli podezření na střet zájmů předsedy vlády České republiky Andreje Babiše s ohledem na jeho hospodářský zájem ve vztahu ke koncernu AGROFERT. Podnět i otevřený dopis je adresován Generálnímu ředitelství Evropské komise pro regionální politiku (DG Regio) a Generálnímu ředitelství pro zemědělství (DG Agriculture). Informaci o jejich zaslání TI ČR také sdílí se zahraničními médii.

1809

Z Černošic až do Bruselu

Malá obec Černošice bude řešit velký problém. Bude rozhodovat, jestli je Andrej Babiš ve střetu zájmů, tedy stejnou otázku, kterou se budou zabývat instituce Evropské unie.

0509

TI vyzvala eurokomisařku Creţu, aby při své návštěvě ČR zohlednila nařízení o střetu zájmů

Transparency International ČR (TI ČR) otevřeným dopisem vyzvala rumunskou eurokomisařku pro regionální politiku Corinu Creţu, aby v souvislosti s nadcházejícím jednáním s premiérem Andrejem Babišem podnikla vhodné kroky k zajištění větší transparentnosti jednání s ohledem na potenciální existenci střetu zájmů premiéra.

1508

Blog Ondřeje Cakla: „Jak si zachováváme politickou neutralitu čili oligarchizace diskurzu o státním aparátu“

V rámci protiútoku premiéra vlády na naši pobočku zaznívají i v seriózních médiích velmi nebezpečné formulace – byť by byly jen podnětem k odpovědi či sugestivní otázkou na naši adresu.

1508

Babiš čerpá dotace neoprávněně, Agrofertu se zbavil jen naoko, máme vážné důkazy, tvrdí Ondráčka

Andrej Babiš dál ovládá Agrofert a porušuje českou i evropskou legislativu, je přesvědčený ředitel Transparency International David Ondráčka.

1008

Babiš porušuje české i evropské zákony, máme na to důkazy, tvrdí šéf Transparency

Transparency International se domnívá, že premiér Andrej Babiš i nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Organizace proto podala podnět kvůli podezření ze střetu zájmů. Zabývat se jím bude Městský úřad v Černošicích. Premiér Babiš podezření označil za nesmyslná a připomněl, že své firmy převedl do svěřenského fondu, jak mu ukládá zákon.

0908

Andrej Babiš

V osobě Andreje Babiše se snoubí obrovský střet zájmů a jeho politickou dráhu lemují kauzy povětšinou navázané na jeho podnikatelskou činnost a majetek. V posledních měsících se nejintenzivněji věnujeme otázce, zda je Andrej Babiš stále ovládající osobou holdingu Agrofert. Přečtete si přehledný soupis všeho, co se k této kauze váže.

0708

David Ondráčka: Babiše se nebojím. Pracujeme na kauze, která může znamenat jeho politický konec

Česká pobočka Transparency International (TI) je v otevřeném střetu s premiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem.