Transparency International Česká republika jedná v případě obchodních zájmů Andreje Babiše nezávisle a objektivně

Vydáno 08. 10. 2018

V reakci na vyjádření premiéra Andreje Babiše na tiskové konferenci ve čtvrtek 4. října 2018 prohlašuje výkonná ředitelka sekretariátu globální organizace Transparency International, že Transparency International Česká republika (TI ČR) jedná v souladu se základními hodnotami a cíli celé organizace.

Andrej Babiš, premiér České republiky | zdroj: Lukáš Bíba

Během tiskové konference k hodnocení sto dní fungování vlády Andrej Babiš znovu zopakoval své předešlé prohlášení, že TI ČR lže. V souvislosti s podnětem, který upozorňuje na premiérův střet zájmů a který TI ČR zaslala Evropské komisi, se český premiér již dříve pro The Guardian vyjádřil, že TI ČR „šíří nesmysly“.

V červnu 2018 přišla Transparency International Česká republika se zjištěním, že premiér ČR Andrej Babiš zůstává hlavním skutečným majitelem holdingu Agrofert, který pobírá nezanedbatelné finanční prostředky z Evropské unie prostřednictvím zemědělských dotací.

„Při své investigativní práci a odhalování obchodních zájmů premiéra Babiše vykonává TI ČR svou práci svědomitě a v souladu se základními hodnotami a cíli, které naše globální protikorupční hnutí zastává,“ říká Patricia Moreira, výkonná ředitelka Transparency International. „Naše zásada nestrannosti nezabraňuje jednotlivým pobočkám TI odhalovat a odsuzovat korupci nebo střet zájmů v politice.“

Zdroj: Transparency International


Štítky: Střet zájmů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.