Kdo jsme

Jsme nevládní neziskovou organizací, jejímž posláním je mapovat stav korupce v ČR a svou činností aktivně přispívat k jejímu omezování. A přesně to také děláme už od roku 1998.

Transparency dlouhodobě patří ke klíčovým pilířům boje proti korupci v naší zemi. Odhalujeme velké i menší korupční kauzy. Navrhujeme legislativní i jiné systémové změny. Bezplatně pomáháme široké veřejnosti v oblasti práva. Vzděláváme zástupce z řad státní správy, byznysu a naše spoluobčany. A především se nebojíme chodit do každodenních soubojů s mocnými aktéry a vlivovými skupinami.

Ondřej Kopečný

ředitel české kanceláře TI

Co jsme dokázali v roce 2023?

Upozornili
jsme na
36 korupčních kauz
Poskytli jsme
právní pomoc
191 klientům právní poradny
Připomínkovali
jsme
9 protikorupčních zákonů
Proškolili
jsme
1006 laiků a odborníků

Další informace o nás

O financování Transparency International

Zjistit více informací >

Lidé, kteří působí v Transparency

Děláme to, v čem jsme dobří. Náš tým tvoří lidé, které spojují dva hlavní znaky – profesionalita a touha zlepšit situaci v naší zemi. Ředitel Ondřej Kopečný stojí v čele odborníků s dlouholetými zkušenostmi, kteří vědí, co dělají a své znalosti se nebojí předávat dál.

Lidé v Transparency >

Působíme ve více než 100 zemích světa

Nejsme na světě sami. Patříme k mezinárodní síti nevládních organizací Transparency International (TI), která v problematice korupce jako jediná zapojuje trojici – občanská společnost, podniky i vládní instituce. Od roku 1993 jsme se rozrostli na více než 100 národních poboček s hlavním sídlem v Berlíně. Naše poslání je jasné – omezit korupci ve světě.

Podpořte nás >

Chcete se podílet na omezování korupce? Staňte se součástí našeho Klubu TI.

Klub Transparency International

Povinně zveřejňované informace

Bojujte proti korupci s námi.