Kdo jsme

Jsme nevládní neziskovou organizací, jejímž posláním je mapovat stav korupce v ČR a svou činností aktivně přispívat k jejímu omezování.

Bojovat s korupcí opravdově znamená chodit do každodenních konfliktů s mocí, penězi a hrát rovnocennou hru i se zákulisními hráči. Potřebujete spojit nadšení s promyšlenou strategií a trpělivost se silným odborným zázemím. TI se o to maximálně snaží a jen tak dokáže hájit veřejný zájem a účinně zastavovat korupční obchody.

David Ondráčka
ředitel

Desítky případů od roku 1998

Za léta naší existence jsme v právních otázkách poradili tisícům klientů, ušetřili jsme desítky miliard korun z veřejných prostředků a na váš podnět vyřešili stovky případů. Dlouhodobě se věnujeme konkrétním projektům v oblastech justice, financování politických stran či fondům EU.

Více

Odborníci na svém místě

Děláme to, v čem jsme dobří. Náš tým tvoří lidé, které spojují dva hlavní znaky – profesionalita a touha zlepšit situaci v naší zemi. Ředitel David Ondráčka sedí v čele odborníků s dlouholetými zkušenostmi, kteří vědí, co dělají a své znalosti se nebojí předávat dál.

Více

Jsme součástí větší rodiny

Nejsme na světě sami. Patříme k mezinárodní síti nevládních organizací Transparency International (TI), která v problematice korupce jako jediná zapojuje trojici - občanská společnost, podniky i vládní instituce. Od roku 1993 jsme se rozrostli na více než 100 národních poboček s hlavním sídlem v Berlíně. Naše poslání je jasné – omezit korupci ve světě.

Více

Šíříme osvětu v médiích

Jsme stále vidět. Členové našeho týmu se účastní televizních a rozhlasových debat, publikují články a komentují návrhy protikorupční legislativy. Spolupracujeme s investigativními novináři na rozkrývání korupčních kauz. S více než 4000 zmínkami v médiích ročně jsme jednou z nejcitovanějších nevládních organizací v zemi.

Více

Nestrannost a transparentní financování

Jsme nezávislí. Naší hlavní zásadou je přijímat dary pouze v případě, že neoslabí naši nezávislost při naplňování poslání a neohrozí naši integritu a dobré jméno. Aktivity financujeme především z grantů a dotací, dobrovolných darů jednotlivců a firem a výnosů z vlastních činností (například vzdělávacích kurzů).

Více

Klub Transparency International

Máme svůj vlastní klub. Od roku 2011 sdružujeme lidi, kteří věří, že bojovat s korupcí má smysl. A jsme jim za to vděční. Dříve než se k nám připojíte, přečtěte si o 3 hlavních výhodách, proč se stát členem.

Více

Výroční zprávy

Ve výročních zprávách najdete vše podstatné, co se v TI v daném roce událo, ale také veškeré účetní závěrky a auditorské zprávy

Zobrazit všechny zprávy