Téma: PAKT

0405

PAKT I úspěšně navázal na právě skončený projekt PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti

Do Norska se často jezdí kvůli krásné přírodě a rybolovu. V pondělí 25. dubna 2016 se tam vypravili účastníci projektu PAKT, členové studentských klubů, jejichž práci ocenila porota jako nejlepší, s cílem jiným.

1304

Projekt PAKT je ve svém závěru

Dne 5. 4. 2016 vyvrcholil projekt PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti soutěží Studentských klubů Transparency International. Skupiny studentů vysokých škol z Prahy, Liberce a Hradce Králové představily svoji několikaměsíční práci, kdy se učily jak uplatňovat nástroje občanského dohledu nad veřejnými financemi.

0404

Pozvánka na soutěž studentských klubů v rámci projektu PAKT

Projekt PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti se blíží ke svému závěru. Tři studentské kluby představí výsledky své práce zaměřené na kontrolu veřejných financí a zapojení občanské společnosti v Praze, Liberci a Hradci Králové.

2803

Kulatý stůl PAKTu v Hradci Králové

Nejen systém poskytování dotací z veřejných prostředků, ale i širší problematika hospodaření města a strategie jeho rozvoje byly předmětem jednání studentů se zastupiteli Hradce Králové.

1403

Pokud chceme předcházet korupci, musíme pracovat s extenzivnějším rámcem než jen trestně právním

To byl jeden z hlavních závěrů jednání u kulatého stolu, které 8. 3. 2016 proběhlo v Liberci v rámci projektu PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti. Díky vstřícnosti náměstka primátora Ivana Langra, který se sám jednání zúčastnil, se členky Studentského klubu Transparency International v Liberci mohly v krásném prostředí jednacího sálu radnice setkat se členy zastupitelstva Jablonce nad Nisou a Liberce a s dalšími pracovníky magistrátu.

2602

Třetí setkání Studentského klubu Transparency International Hradec Králové

Jak probíhají aktivity klubu v Hradci Králové, jak se daří sbírat potřebná data a jak reagují oslovení příjemci dotací města, se probíralo v pondělí 15. února 2016 na setkání Studentského klubu Transparency International.

2502

Setkání Studentského klubu Transparency International Liberec

Poté, co studentky úspěšně splnily povinnosti v rámci zkouškového období, se 5. 2. 2016 konala další koordinační schůzka libereckého klubu, a to znovu v prostorách Univerzitní knihovny.

2502

4. koordinační schůzka Studentského klubu Transparency International Praha

Dne 11. 2. 2016 se uskutečnila v rámci projektu PAKT (Protikorupční klub transparentnosti) další koordinační schůzka pražského studentského klubu. Zúčastnili se jí kromě pracovníků TI všechny členky studentského klubu a dva zástupci Pražského fóra.

2202

Líbí se nám, že projekt Pražské platformy je multifunkční a zaměřuje se nejen na ty iniciativy, které již fungují, ale i podporuje nové

Takto představila Anna Zbirovská práci Studentského klubu Transparency International v Praze na jednání u kulatého stolu, který se konal 17. 2. 2016. Neformální jednání bylo další aktivitou projektu PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti. Očekávaným přínosem pak bylo získat zpětnou vazbu od jednotlivců i participujících iniciativ.

1102

Jsou to i moje peníze

Publikace vznikla v rámci projektu PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti, jenž se systematicky zaměřuje […]

1002

Pozvánka na kulatý stůl: „Ideální fungování Pražské platformy“

Děkujeme, že jste vyjádřili zájem o projekt Pražské platformy. Abychom ji mohli dále rozvíjet, chceme slyšet i Váš názor a doporučení.

1501

Podporujeme síťování pražských občanských iniciativ

Pražská platforma je iniciativa realizovaná členkami Studentského klubu Transparency International – Praha v rámci projektu PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti, a to pod záštitou organizací Transparency International – Česká republika, o.p.s. a Pražské fórum.