Třetí setkání Studentského klubu Transparency International Hradec Králové

Vydáno 26. 02. 2016

Jak probíhají aktivity klubu v Hradci Králové, jak se daří sbírat potřebná data a jak reagují oslovení příjemci dotací města, se probíralo v pondělí 15. února 2016 na setkání Studentského klubu Transparency International.

Logo PAKT

Logo PAKT | zdroj: TI

Klub se věnuje tématu městských dotací do sportu a studenti po prostudování informací na webu města oslovili na 50 konkrétních příjemců dotací s cílem zjistit jejich praktické zkušenosti a názory. Průzkum potřeb jednotlivých sportovních klubů je jen jedním z přístupů, studenti zkoumají i možnosti srovnání situace ve více městech, zaměření se na strategické ukotvení dotačních politik, jejich transparentnost a kontrolu.

Stejně jako další kluby projektu PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti – v Praze a Liberci se studenti připravují na setkání se zástupci města u kulatého stolu, který je plánován na polovinu března. V závěru setkání se tak diskutovala vhodná témata tohoto setkání, program a možní hosté z řad místní samosprávy.

Máte-li i své vlastní náměty, kterými byste chtěli práci Studentského klubu Transparency International v Hradci Králové podpořit, napište nám: pakt@transparency.cz

 

Logo link Obchod s bídou

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.

Štítky: PAKT

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.