Téma: Hazard

2306

Aby byla novela hazardního zákona efektivní, je třeba odstranit zásadní nedostatky

Transparency International (TI) a Občané proti hazardu (OPH) se dlouhodobě věnují problematice regulace hazardu. I po novelizaci hazardní legislativy platné od 1. ledna 2017 monitorujeme naplňování zákona v praxi, aktivity regulátora (Ministerstva financí) a plnění povinností soukromých provozovatelů. Půlroční platnost nových pravidel přinesla několik zásadních zjištění.

1801

Stát přichází odhadem až o desítky milionů korun kvůli nelegálnímu online hazardu

Transparency International Česká republika (TI) a Občané proti hazardu (OPH) před měsícem apelovali na ministra financí Andreje Babiše, aby neprodleně jednal a vyzval hazardní firmy k dodržování zákona. Od 1. ledna 2017 vstoupil v platnost nový zákon o hazardu, který nastavuje přísnější pravidla provozování hazardu. V této souvislosti jsme upozornili na více než 30 firem, které koncem minulého roku stále provozovaly online hazard bez licence, a tedy nelegálně.

1912

Apelujeme na ministra financí, aby neprodleně jednal a vyzval hazardní firmy k dodržování zákona

Od nového roku vstoupí v platnost nový zákon o hazardu, který nastavuje o něco přísnější pravidla provozování hazardu. Ministr financí zejména slibuje, že potlačí nelegální hazard. Transparency International (TI) a Občané proti hazardu (OPH) proto vyzývají Andreje Babiše, aby ihned po novém roce prokázal, že represivní ustanovení, která do zákona vepsal, dokáže naplnit.

2711

Pražští zastupitelé výrazně omezili hazard v Praze, herny končí úplně

Z Prahy zmizí všechny herny. Umožní to novela vyhlášky o hazardu, kterou dnes schválili zastupitelé hlavního města. V provozu tak v metropoli zůstane jen 101 podniků, které budou označené jako kasina.

2910

David Ondráčka v duelu se zástupcem podnikatelů v hazardu

Proti Davidu Ondráčkovi se v duelu o hazardním zákonu postavil Petr Vrzáň ze spolku Spelos. Podle toho neprovází zákon žádná lobby, nový návrh je čistě z pera Ministerstva financí. Proti tomu ředitel Transparency International oponuje.

1310

Mimořádný briefing k aktuálnímu dění okolo zákona o regulaci hazardu

Nový zákon o hazardních hrách je všem Volný. Koalice se odklání od skutečné regulace hazardu?

1210

Mimořádný briefing k vysvětlení současného nepřehledného vývoje kolem hazardní legislativy a danění hazardu

Dovolujeme si Vás tímto pozvat na mimořádný společný briefing Transparency International, o. p. s. a Občané proti hazardu, o. s.

2108

Otevřený dopis členkám a členům zastupitelstev měst a obcí v ČR o možnostech regulace hazardu obecními vyhláškami

Transparency International – Česká republika, o.p.s. (dále jen „TI“) se společně s občanským sdružením Občané proti hazardu (dále jen „OpH“) věnuje již dlouhou dobu problematice regulace hazardu v České republice. Vzhledem k zájmu o tuto oblast se zabýváme také aktuálním děním na evropské úrovni a jeho možným dopadem v ČR.

2907

TI, Brnění a Občané proti hazardu okomentovali na společné tiskové konferenci dění okolo zákona o regulaci hazardu

Pokud v parlamentu dojde k dalšímu vylepšení zákona, dočkáme se v Česku první dobré zákonné regulace hazardu.

2306

Minuty TI: David Ondráčka – Hazard a regulace

Transparency International Vám přináší nové Minuty TI. Je Česká republika Eldorádem pro hazard? Jaká bude nová podoba loterijního zákona a jak moc bude regulace přísná?

1405

TI a Občané proti hazardu představili na tiskové konferenci aktuální dění okolo zákona o regulaci hazardu

Transparency International – Česká republika, o.p.s. („TI“) a Občané proti hazardu, o.s. dnes pořádali tiskovou konferenci k aktuálnímu dění v souvislosti se zákonem o regulaci hazardu.

2104

Blog Davida Ondráčky: „Lobbing kolem nového zákona o hazardu“

Diskuse nad vytvořením přísných pravidel pro poskytovatele hazardu se vede v České republice několik poslední let a její praktická část se dostává do klíčové a rozhodující fáze.