David Ondráčka v duelu se zástupcem podnikatelů v hazardu

Vydáno 29. 10. 2015

Proti Davidu Ondráčkovi se v duelu o hazardním zákonu postavil Petr Vrzáň ze spolku Spelos. Podle toho neprovází zákon žádná lobby, nový návrh je čistě z pera Ministerstva financí. Proti tomu ředitel Transparency International oponuje.

blesk-duelhazard

David Ondráčka v duelu s Petrem Vrzáněm ve Studiu Blesk | zdroj: blesk.cz

Celá debata byla zahájena zmínkou o žalobě senátora Iva Valenty.

Je ke zvážení, zda je akceptovatelné, aby senátor, který má zastupovat zájmy svého státu, žaloval stát z pozice hájení svých soukromých zájmů. Obzvlášť, když pan senátor Valenta pak chodí kontrolovat projednávání novely do poslanecké sněmovny, jeví se střet zájmů jako naprosto jasný,“ říká David Ondráčka. Podle něj by měl být transparentní také celý lobbing za zákonem, aby pokud ze zákona vypadne nějaký paragraf, bylo jasné, na základě čeho se tak děje.

Zdá se, že k procesu, který zahájil Ivo Valenta se připojí další společnosti, protože se jedná o bezprecedentní zasahování do práv podnikatelů,“ hájil jeho postup Petr Vrzáň ze spolku Spelos, který sdružuje podnikatele v hazardu.

Řešila se účinnost a potřeba adiktologických brzd, lobbing okolo zákona nebo dopad na provozovatele. Podívejte se na celý záznam debaty.

 


Štítky: lobbing , Hazard

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.