Pražští zastupitelé výrazně omezili hazard v Praze, herny končí úplně

Vydáno 27. 11. 2015

Z Prahy zmizí všechny herny. Umožní to novela vyhlášky o hazardu, kterou dnes schválili zastupitelé hlavního města. V provozu tak v metropoli zůstane jen 101 podniků, které budou označené jako kasina.

Hazard ilustrační foto

Ilustrační foto | zdroj: Týden.cz

Návrh předložený primátorkou Adrianou Krnáčovou z hnutí ANO původně počítal pouze s omezením počtu heren o necelou stovku na 215 provozoven. Zastupitelé její předlohu prostřednictvím pozměňovacích návrhů zásadně upravili.

Novela bude platit od 1. ledna příštího roku, poté už nebudou vydávány a prodlužovány hernám licence. Rušení provozoven má být postupné.

„Konec heren v Praze je skvělá zpráva, město se od nich postupně vyčistí. Je zvláštní, že primátorka předložila mnohem mírnější verzi regulace a až zastupitelé ji pozměňováky zpřísnili. Gratuluji jim za odvahu,“ vítá David Ondráčka, ředitel TI, omezení hazardu v hlavní městě.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724 kusů. To tehdy vedlo k nárůstu počtu takzvaných videoloterijních terminálů, které město zakázat nemohlo. Počet heren se snižoval i v následujících letech.

 

Zdroj: Český rozhlas – Pražští zastupitelé ruší všechny herny, povolena zůstane jen stovka kasin


Štítky: Hazard

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.