Téma: Nezávislé a důvěryhodné státní zastupitelství

0704

TI vítá schválení zákona o státním zastupitelství vládou

Vláda Bohuslava Sobotky dnes schválila zákon o státním zastupitelství, jehož předkladatelem je ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

3103

Minuty TI: David Ondráčka – Státní zastupitelství

S cílem dosáhnout transparentního a odpovědného výkonu spravedlnosti se problematice justice věnujeme již od roku 2007. Naše aktivity směřují k tomu, aby byla justice průhlednější, méně závislá na politické moci a tím i akceschopnější v řešení případů závažné korupce a organizovaného zločinu.

0110

Zákon o státním zastupitelství opět ve hře

TI vítá předložení návrhu zákona o státním zastupitelství ministrem Pelikánem do legislativního procesu.

0903

Prohlášení TI: Nezávislé a nestranné státní zastupitelství

S cílem dosáhnout transparentního a odpovědného výkonu spravedlnosti se problematice justice věnujeme již od roku 2007. Naše aktivity směřují k tomu, aby byla justice průhlednější, méně závislá na politické moci a tím i akceschopnější v řešení případů závažné korupce a organizovaného zločinu.

2611

Srbsko otevírá kapitolu 23

V době, kdy Srbsko zahajuje v rámci přístupových rozhovorů s EU jednání o kapitole soudnictví a boj proti korupci, proběhla dne 25.listopadu 2014 konference Jak bojovat s korupcí.

1109

Jak bojují proti korupci v Bosně a Hercegovině

Ve dnech 7.-12. září 2014 navštívila Českou republiku v rámci projektu Podpora orgánů činných v trestním řízení při vyšetřování případů korupce, který finančně podporuje Program transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí České republiky delegace Bosny a Hercegoviny.

1908

Konference „Společnost bez korupce: pohled ze severu“

Na konferenci „Společnost bez korupce: pohled ze severu“ se sešli zástupci vybraných institucí z Dánska, Finska, Norska a Švédska s kolegy z České republiky k diskusi o zkušenostech s bojem proti korupci a uplatňováním protikorupčních opatření. Účastníci mezi jiným zvažovali, zda a v čem by se mohla Česká republika a její instituce od severských zemí inspirovat.

1306

Spolupráce TI ČR a Srbska při podpoře vyšetřování a stíhání korupce

V rámci projektu Justice proti korupci, který je financován Programem transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí […]

0204

Justice proti korupci v Srbsku a v Česku

V letošním roce byl zahájen projekt Justice proti korupci, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu transformační spolupráce ČR. Partnerem projektu je pobočka Transparency International v Srbsku, která se dlouhodobě věnuje problematice korupce a jejího vyšetřování.  V loňském roce zpracovala analýzu všech legislativních protikorupčních nástrojů. Ze závěrů vyplývá, že tato pravidla nejsou v praxi uplatňována.

2901

Protikorupční strategie vlády na léta 2013 a 2014

Vláda dne 16. ledna 2013 svým usnesením č. 39 schválila Strategii vlády v boji s korupcí na období 2013 a 2014. Analytickou část strategie s názvem „Korupce v České republice a její vnímání“ na základě objednávky Úřadu vády zpracovala Transparency International.