Téma: EBOT

1905

Odpověď Andreje Babiše na výzvu k výraznější podpoře transparentnosti v mezinárodním daňovém a finančním prostředí

Při příležitosti prvního výročí aféry Panama Papers jsme společně s nezávislým analytickým centrem Glopolis oslovili dopisem premiéra Bohuslava Sobotku a ministra financí Andreje Babiše s žádostí o výraznější podporu transparentnosti v mezinárodním daňovém a finančním prostředí.

1005

Enhancing Beneficial Ownership Transparency

V projektu Enhancing Beneficial Ownership Transparency, v němž je kromě České republiky zapojeno dalších pět […]

2504

Hlavní nedostatky v boji proti praní špinavých peněz odhaleny v novém reportu Transparency International EU

Stávající nastavení systému proti praní špinavých peněz v EU nebrání podle nového reportu TI EU protékání korupčních peněz evropskými finančními centry. I po kauzách Panama Papers a ruské „Globální pračce“ provází prosazování pravidel proti praní špinavých peněz na úrovni členských států vážné problémy.

0203

Blog Milana Eibla: „Reklamace další zbytečné novely“

V českých luzích a hájích se vedla na podzim minulého roku na téma rejstříku konečných vlastníků vcelku kusá diskuse.

2211

Má otevřený rejstřík skutečných vlastníků smysl?

Transparency International ČR (TI), v rámci projektu „Enhancing Beneficial Ownership“ (EBOT), uspořádala veřejnou diskusní snídani na téma: „Zodpovědná a efektivní implementace rejstříku konečných vlastníků“.

0310

Proč Česko brání anonymní vlastníky firem?

Politici rádi mluví o boji s korupcí a se zneužíváním veřejných prostředků. Když však dojde na konkrétní činy, vykrucují se, jak to jen jde. To je bohužel případ zavedení veřejných rejstříků skutečných majitelů firem. U společnosti s anonymními vlastníky se přitom citelně zvyšuje riziko skrytí korupce, daňových úniků či praní špinavých peněz.

0509

Enhancing Beneficial Ownership Transparency

V současné době je transponována evropská směrnice proti praní špinavých peněz do legislativy jednotlivých členských států včetně České republiky. Tato směrnice mj. zavádí povinnost členských států zavést evidenci skutečných vlastníků společností.