Téma: lobbing

1502

Vláda chystá návrh na regulaci lobbingu

Vláda začala projednávat zákonnou úpravu lobbingu. Norma by měla zavést registr lobbistů, darů pro politiky nebo veřejné diáře. Návrh připravil tým ještě za bývalého ministra pro legislativu Jiřího Dienstbiera, vláda začne normu projednávat dnes.

0706

Zavedení povinného registru lobbistů je na dobré cestě

Tento týden došlo k nečekanému pokroku v nutnosti vytvoření transparentního registru lobbistů, kteří aktivně ovlivňují rozhodování členů evropských institucí.

0302

Lobbing v Evropě: skrytý vliv, privilegovaný přístup

Neregulovaný lobbing v Evropě otevírá dveře korupci: Zpráva o 19 evropských zemích a 3 orgánech […]

0202

In Whose Interest? Czech Lobbying Report

Tato publikace nabízí podrobné zhodnocení situace v oblasti lobbingu v České republice. Upozorňuje na základní nedostatky a […]

1501

Responsible Lobbying

Účelem této příručky je pomoci lobbistům, manažerům a aktivistům ze soukromého a neziskového sektoru pochopit: […]

1501

Responsible Lobbying In Europe

Transparency International Irsko vydala výzkum, který identifikuje a analyzuje nástroje užívané profesionálními lobbisty, jako jsou např. […]

0912

Protikorupční rok 2015?

V rámci Mezinárodního dne boje proti korupci, který připadá na dnešní den, Transparency International – Česká republika, o. p. s. přináší shrnutí a hodnocení toho nejpodstatnějšího, co se za uplynulý rok 2015 na tomto poli odehrálo.

2910

David Ondráčka v duelu se zástupcem podnikatelů v hazardu

Proti Davidu Ondráčkovi se v duelu o hazardním zákonu postavil Petr Vrzáň ze spolku Spelos. Podle toho neprovází zákon žádná lobby, nový návrh je čistě z pera Ministerstva financí. Proti tomu ředitel Transparency International oponuje.

1210

Jestliže se podíváme na Index vnímání korupce (CPI) Transparency International, najdeme Českou republiku na 53. místě, Norsko na místě pátém. Proč je mezi nimi takový rozdíl?

Ve dnech 6.-9.října 2015 se uskutečnila studijní cesta zástupců novinářů a protikorupčních nevládních organizací do Norska. Jejím cílem bylo zvýšit povědomí o tématech transparentnosti a boje proti korupci, inspirovat se norskou dobrou praxí, navázat kontakty a možnosti spolupráce s norskými partnery. Cesta byla také přípravou na mezinárodní protikorupční konferenci, která se konala na konci října v Praze, a za Transparency International Česká republika se jí zúčastnila Ivana Dufková.

2107

Radim Bureš v DVTV na téma lobbing

Programový ředitel Transparency International ČR hostem Martina Veselovského v pondělním vysílání DVTV.

0307

Minuty TI: Radim Bureš – Lobbing

Transparency International Vám přináší nové Minuty TI. Jaký zvuk má lobbing v české společnosti? Jak by měla vypadat regulace lobbingu?

2906

Tisková konference: Lobbing a jeho regulace v EU a v ČR

Transparency International dnes představila na tiskové konferenci současný vývoj kolem lobbingu a navrhovaných legislativních změn. Téměř 90 % českých občanů se domnívá, že vazby mezi podnikáním a politikou jsou příliš úzké, a více než dvě třetiny z nich jsou přesvědčeny, že jediný způsob, jak uspět v podnikání, je prostřednictvím politických konexí.  O tom, kdo, jak a koho lobbuje, však ví veřejnost stále velmi málo, jak ukazují nedávné diskuse okolo zákona o pojišťovnictví či zákona o hazardu.