Stošestka: Co ohrožuje přes 200 miliard korun v Národním plánu obnovy?

Vydáno 16. 06. 2022

Česko se mílovými kroky blíží k termínu, kdy bude muset mít splněné podmínky pro vyplácení peněz z EU, jejichž cílem je podpořit ekonomiku po pandemii. Co je to vlastně Národní plán obnovy (NPO)? Kolik peněz má do Česka z EU přijít? A jak souvisí miliardy z NPO s problematikou ochrany klimatu, zelené politiky a uhlíkové korupce?

Ondřej Cakl, projektový manažer TI, a Jan Dupák, právník TI | zdroj: TI, fotografie: Jan Volejníček, grafika: ateliér Klimsz

Víte, co je Národní plán obnovy? Máte pocit, že trochu tápete? V novém díle podcastu Stošestka jsme probrali aktuální téma, které se týká přílivu peněz z Evropské unie přímo do české ekonomiky, s Ondřejem Caklem, projektovým manažerem Transparency International ČR (TI), a Janem Dupákem, právníkem naší protikorupční organizace.

Přes 200 miliard korun má pomoci znovu rozjet ekonomiku ČR po pandemii. Vyplácení z fondů má ale své podmínky, které musí být splněny. Jedním z nich je i tzv. zelená politika. Téma uhlíkové korupce, která je s ní spojená, je i jedním z témat české kanceláře TI a bylo i obsahem podcastu.

Více si poslechněte už v samotném díle. Podcastem provází Martina Foldynová.

Podcast Stošestka najdete na vašich oblíbených online platformách: Apple Podcasts, Spotify, Anchor, Google Podcasts, Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu.

Poděkování za podporu

Podcast vznikl díky projektu PROKLIMA, který podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.


Projekty a kauzy: PROKLIMA

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.