Odpověď ministra Babiše na otevřený dopis k aktuálnímu vývoji okolo evidence skutečných majitelů

Publikováno: 9. ledna 2017

Spolu s kolegy z nezávislého analytického centra Glopolis jsme 14. prosince 2016 zaslali otevřený dopis ministru financí týkající se aktuálního vývoje okolo evidence skutečných majitelů. V rámci tohoto dopisu jsme navazovali na naši komunikaci v souvislosti s evidencí skutečných majitelů v rámci 4. AML směrnice a její novely, kterou právě projednávají instituce EU. Dnes, 9. ledna 2017, jsme od ministra financí Babiše obdrželi stručnou odpověď.

otevreny-dopis-odpoved-AB-9-1-2017

Text odpovědi ministra financí na otevřený dopis | zdroj: TI

Dotčenou problematiku jsme blíže rozebírali v rámci našeho dopisu, je reakcí na zprávy o kompromisním návrhu slovenského předsednictví, který oproti původnímu návrhu Evropské komise navrhuje v oblasti rejstříku skutečných majitelů celou řadu ústupků.

Spolu s kolegy z Glopolis budeme situaci kolem nové směrnice dále monitorovat a lobovat za otevřené rejstříky skutečných majitelů.

Celou odpověď si můžete přečíst zde.

Související publikace

Související projekty

Enhancing Beneficial Ownership Transparency

V současné době je transponována evropská směrnice proti praní špinavých peněz do legislativy jednotlivých členských států včetně České republiky. Tato směrnice mj. zavádí povinnost členských států zavést evidenci skutečných vlastníků společností.

Vice o projektu