Nejsou míče jako míče aneb o korupci ve fotbalových asociacích

Vydáno 13. 06. 2017

Dovolujeme si Vás pozvat na veřejnou debatu „Nejsou míče jako míče aneb o korupci ve fotbalových asociacích“, která tématicky proběhne 13. června ve vršovickém Ďolíčku. Přijďte diskutovat s námi a našimi hosty o situaci v nejvyšších patrech světového i českého fotbalu.

British comedian known as Lee Nelson (unseen) throws banknotes at FIFA President Sepp Blatter as he arrives for a news conference after the Extraordinary FIFA Executive Committee Meeting at the FIFA headquarters in Zurich, Switzerland July 20, 2015. World football's troubled governing body FIFA will vote for a new president, to replace Sepp Blatter, at a special congress to be held on February 26 in Zurich, the organisation said on Monday. REUTERS/Arnd Wiegmann TPX IMAGES OF THE DAY - RTX1L1TH

Tisková konference FIFA, Sepp Blatter | zdroj: Reuters.com

„Nemůže být více zkorumpovaná a žalostná organizace na zemi než FIFA.” Takto se po korupčním skandálu v roce 2015, kdy bylo obviněno 14 vedoucích funkcionářů a pracovníků FIFA, vyjádřil britský fotbalový komentátor a bývalý fotbalista Gary Lineker. Přeháněl? Pravdou je, že nejvyšší mezinárodní fotbalová organizace nejde v rámci sportovního světa zrovna příkladem.

V nedávném průzkumu Transparency International a Forza Football, kdy jsme se oslovili 25 000 fanoušků z 50 zemí, vyjádřilo důvěru v současné vedení asociace jen 53 % dotázaných. Pouze třetina fanoušků si pak myslí, že FIFA aktivně bojuje proti korupci ve fotbale.

fifa

53 % fanoušků nemá důvěru v organizaci FIFA | zdroj: TI

Pro případy korupce v nejvyšších patrech fotbalu ale nemusíme ani vyrážet za hranice. Je to jen pár týdnů, co policie po rozsáhlé razii zadržela a obvinila šéfa Fotbalové asociace ČR Miroslava Peltu spolu s náměstkyní ministryně školství pro sport Simonou Kratochvílovou. Jaké je pozadí této i dalších tuzemských kauz? Jde o systémové chyby a snaží se je české asociace řešit? Ptejte se s námi těch nejpovolanějších. 

 

ČAS A MÍSTO KONÁNÍ

Kde jinde mluvit o fotbale, než na stadionu. Diskuze proto proběhne přímo na hlavní tribuně legendárního městského stadionu Ďolíček (Vršovická 31, Praha 10). Začínáme v 18:00. Předpokládaný konec je v 20:00,  ale následná neformální setkání mohou pokračovat dále.

 

MODERÁTOR DEBATY:

  • Jindřich Šídlo, šéfreportér Seznam Zprávy

PANELISTÉ

  • Petr Nosálek, novinář a překladatel
  • Luděk Mádl, šéfreportér Aktuálně.cz
  • Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR
  • Stanislav Hrabě, reportér iSport.cz
  • David Ondráčka, ředitel TI
  • Jakub Vaníček, sportovní analytik TI

FACEBOOK UDÁLOST

Facebook událost této akce naleznete zde. Neváhejte pozvat své přátele, fotbalová tribuna není místo, kdy by měl člověk sedět sám!

Vedle připravených vstupů našich panelistů bude široký prostor pro dotazy a následnou otevřenou diskuzi. Rádi proto přivítáme všechny fotbalové fanoušky a nadšence.

 


Projekty a kauzy: Korupční víceboj

Štítky: Sport , Korupční víceboj

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.