Téma: Sport

0504

Blog Davida Kotory: „Chléb a hry“

Do sídla Transparency International vedou spletité cesty. Palmovka je v poslední době totiž trochu „no-go zónou“.

0404

Blog Apoleny Ondráčkové: „Cena olympiády“

Každé dva roky se pravidelně sjíždí nejúspěšnější sportovci této planety na jedno místo, kde svádí boj o medaile, osobní i světové rekordy a obdiv veřejnosti, která s napětím sleduje tato vrcholová klání a nadýmá se pýchou pokaždé, když to „cinkne“.

0702

Korupční víceboj

Nedopusťme, aby se korupce stala sportovní disciplínou!

2901

Financování sportu v Maďarsku

V prosinci loňského roku se právničky Transparency International Česká republika Sylvie Kloboučková a Apolena Ondráčková vypravily do maďarské metropole, aby sdílely nejen své zkušenosti z českého sportovního prostředí, ale aby samy načerpaly nové náměty a inspiraci od kolegů, kteří stejně jako naše protikorupční pobočka usilují o maximální průhlednost procesů spojených nejen s financováním sportu.

2310

Rejstřík sportovců a sportovních zařízení jako zásadní téma k diskusi aneb kulatý stůl pořádaný Transparency International ČR

Jednou z aktivit TI, v rámci sportovní kampaně Korupční víceboj, je zprostředkování dialogu mezi různými subjekty ze sportovního prostředí. V poslední době jsme zaznamenali ve sportu nejistotu týkající se rejstříku sportovců a sportovních zařízení, které má Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zavést do poloviny příštího roku.

1110

Nový PROGRAM IV: Mnoho povyku pro nic?

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) začátkem října vyhlásilo nově dotační Program IV – Údržba a provoz sportovních zařízení, který v září zrušilo.

1010

Uzavřený kulatý stůl: rejstřík sportovců a sportovních zařízení

V rámci kampaně Korupční víceboj pořádáme uzavřený expertní kulatý stůl, konkrétně se budeme věnovat tématu plánovaného rejstříku sportovců a sportovních zařízení Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy.

0610

Fotbal je Film

Stejně jako celá řada zahraničních iniciativ sítě Streetfootballworld využíváme fotbalu pro vzdělávání a rozvoj. Tvoříme platformu, v rámci které organizace v České republice, ale i ve světě využívají tohoto konceptu při práci s dětmi a mládeží. Společně organizujeme fotbalové ligy, turnaje a kulturní akce, na kterých se potkávají lidé, kteří by se za normálních okolností nesetkali. Projekt Fotbal pro rozvoj organizuje INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

2709

Nestandardní praktiky ve financování sportu: Národní olympijské centrum vodních sportů

Na základě podnětu ze dne 24. července, který přišel do sportovní emailové podatelny sport@transparency.cz v rámci naší kampaně „Korupční víceboj“, kterou vedeme za transparentnější a čistší sport, se tým Transparency International Česká republika (TI) začal zabývat okolnostmi spjatými s projektem Národní olympijské centrum vodních sportů (NOCVS) (www.labearena.cz/Labe_Arena_UK/NOCVS.html) a připravil tak shrnující případovou studii.

0609

Téměř 3/5 lidí se domnívají, že státní peníze nejsou v oblasti sportu vynakládány efektivně

Transparency International Česká republika (TI) v rámci kampaně „Korupční víceboj“, kterou vede za transparentnější a čistší sport, realizovala průzkum veřejného mínění ve spolupráci s agenturou STEM/MARK týkající se korupce a financování sportu.

0109

The non-functioning system of sports financing contributes to manipulation. TI wants to change that

Transparency International Czech Republic (TI) has officially launched a campaign for a cleaner and more transparent sports environment titled “Corruption track and field”. We are also responding to long-term non-conceptual and unsystematic sports financing in the Czech Republic. 

2908

Blog Jakuba Vaníčka: „FAČR a (vnitřní) transparentnost“

Na počátku května proběhla v sídle Fotbalové asociace České republiky (FAČR) důkladná razie, při které byl zadržen a později vzat do vazby fotbalový boss Miroslav Pelta. K podvodům a ovlivňování přidělování dotací se vyjádřili snad už úplně všichni, fotbalovými komentátory počínaje, politiky konče. Nechystám se k tomuto tématu přidat další komentář, chci se zaměřit na samotné fungování fotbalové asociace.