Už je tady zas aneb o politickém marketingu v Českých Budějovicích

Vydáno 22. 05. 2019

Zveme vás na veřejnou debatu s následným promítáním filmu, tentokrát v Českých Budějovicích! V pondělí 3. června povedeme otevřený rozhovor o situaci, kdy se z přesvědčovacího repertoáru vytratil odkaz na fakta a zpochybnila se hranice mezi pravdivostí a lživostí informace.

Už je tady zas aneb o politickém marketingu | zdroj: TI

O politice se mluví často. O politickém marketingu v médiích už méně. Přijďte si o nich naživo popovídat s těmi nejpovolanějšími:

  • Lenka Chlubnová, specialistka na sociální média a politickou reklamu, se podílela na mnoha úspěšných kampaních TOP 09, spolupracuje s agenturou Produkujeme.cz. Jak se podle ní styl propagace politiky proměnil s nástupem sociálních sítí a digitálního marketingu?
  • Martin Pikous vedl kampaň pro kandidáta do Senátu PČR, sám je občansky i politicky aktivní, je členem zastupitelstva Českých Budějovic. Jaká je jeho osobní zkušenost s marketingovou hrou před komunálními volbami? Jak se změní pohled na věc, když z pozice PR přestoupíte do pozice kandidáta?

Debatu bude moderovat Ondřej Cakl, vedoucí monitoringu předvolebních kampaní v Transparency International.

Detaily akce

Promítání

Na debatu naváže promítání tematického filmu „Už je tady zas“ (2015).

Už je tady zas, trailer | zdroj: YouTube

O filmu

Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své“ město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkel.

Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého. Protože své názory rozhodně nemění, jsou jeho vystoupení politicky velmi nekorektní.

Postupně se stává nejen televizní hvězdou s vlastním pořadem, jeho vystoupení na veřejnosti získávají velkou sledovanost i díky internetu. Na svých cestách po Německu se setkává s mnoha lidmi a některé z nich jeho názory na dnešní situaci nešokují. Spíše naopak. Führer začíná mít jiné ambice, než jen být zábavným kritikem. Jeho ambice byly přeci vždy mnohem vyšší…(CinemArt)

Síťujeme

Připojte se k události na Facebooku!

Poděkování za podporu

Událost se koná v rámci projektu IMMUNE podpořeného US Embassy Prague a ve spolupráci s Jeden svět České Budějovice.


Projekty a kauzy: IMprowing Media literacy by Understanding mechanisms and strategies of NEws feed (IMMUNE)

Štítky: Školení a vzdělávací činnost , České Budějovice , veřejná debata

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.