Stošestka: Od Zemana přes Babiše k Blažkovi. Jak se v Česku omezuje korupce?

Vydáno 03. 08. 2023

Česká kancelář Transparency International (TI) slaví 25 let od založení. Stejně tak si připomíná jubileum i naše globální protikorupční organizace, ta má kulaté výročí 30 let. Proto jsme do studia Karlín on Air pozvali dva „nejdéle sloužící” kolegy Petra Leyera a Davida Kotoru, aby nám přiblížili největší úspěchy, kauzy i vtipné historky z fungování TI. Podcast Stošestka moderuje Martina Foldynová.

Petr Leyer, člen Správní rady a právník TI a David Kotora, vedoucí oddělení komunikace a PR | zdroj: TI, fotografie: Pavel Klůs, grafika: ateliér Klimsz

Za dvacet pět let fungování české TI se toho událo hodně, a to nejen na poli protikorupčním. Jaké jsou podle Petra Leyera a Davida Kotory ty největší kauzy, na kterých jsme v TI pracovali? Co jsou ty nejzásadnější úspěchy a jaké zákony jsme pomohli prosadit?

Řeč přišla i na zahraniční aktivity Transparency, zejména naše dlouholeté spolupráce na Balkáně, konkrétně v Srbsku a Kosovu. Jak funguje síť TI v zemích, kde demokracie pokulhává? A co můžou dělat pobočky v zemích, kde jsou vyloženě nedemokratické režimy? I na toto téma se v podcastu dostalo.

Více se o třicetiletém výročí TI můžete dočíst také v rozhovoru s výkonným ředitelem mezinárodního sekretariátu Transparency International Danielem Erikssonem. Malý úryvek nabízí právě i náš podcast.

Poslouchejte nový díl Stošestky – podcastu naší protikorupční organizace. Moderuje Martina Foldynová.

Stošestku najdete na všech vašich oblíbených online platformách: Apple Podcasts, Spotify, Anchor, Google Podcasts, Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu.

Poděkování za podporu

Tento díl podcastu Stošestka vznikl také díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu Prevence korupčního jednání IIDěkujeme!

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese. 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.