Stošestka: Jak ohrožuje vítězství Vučiće a Orbána hodnoty právního státu?

Vydáno 29. 04. 2022

Duben 2022 byl v Evropě ve znamení voleb. V Srbsku, Maďarsku, Slovinsku a ve Francii se rozhodovalo o politické budoucnosti. Jak tedy proběhly jednotlivé předvolební kampaně? Jak vítězové Aleksandar Vučić, Viktor Orbán, Robert Golob a Emmanuel Macron ovlivní vývoj a směřování EU? A co můžeme čekat na poli omezování korupce v těchto zemích?

Jana Stehnová, vedoucí projektů TI a Jana Juzová, výzkumná pracovnice EUROPEUM | zdroj: TI, fotografie: Pavel Klůs, grafika: ateliér Klimsz

To v novém díle Stošestky, podcastu Transparency International (TI), objasní z Bruselu Jana Juzová, výzkumná pracovnice EUROPEUM, a dále vedoucí projektů naší protikorupční organizace Jana Stehnová.

Ve Stošestce také uslyšíte z Budapešti naši kolegyni z TI Maďarsko Gabriellu Nagy a z Bělehradu ředitele srbské TI Nemanju Nenadiće, se kterým si můžete přečíst o volbách v Srbsku náš rozhovor. Oba poskytnou unikátní pohled na předvolební kampaně a očekávání v protikorupční politice.

V čem ztratila vítězná strana srbského prezidenta Vučiće? Jaké trendy nastavil maďarský premiér Orbán? Proč byla volba nového slovinského premiéra Goloby překvapením? A jaká blížící se výzva čeká prezidenta Francie Macrona? Odpovědi se dozvíte ve Stošestce. Podcast moderuje Martina Foldynová. 

Podcast Stošestka najdete na vašich oblíbených online platformách: Apple PodcastsSpotifyAnchorGoogle PodcastsBreaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu.

Poděkování za podporu

Podcast vznikl díky projektu Transparentní financování kampaní v Srbsku, který podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR v rámci programu Transition Promotion. 

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.


Projekty a kauzy: Transparentní financování kampaní v Srbsku

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.