Vpád do soukromí Čechů, nebo metla na mafiány? Duel o kauze Rath a policejních odposleších

Vydáno 05. 06. 2017

Seznam Zprávy – Přejímají české soudy bezmyšlenkovitě argumentaci státních zástupců? Nařizují v masivním měřítku neoprávněně odposlechy? Nebo se bez této metody boj proti korupci neobejde? To jsou témata Duelu Seznamu.

Tomáš Gřivna z Unie obhájců České republiky, moderátor Martin Jonáš a Petr Leyer z Transparency International | zdroj: Seznam Zprávy

Nejvyšší soud odročil rozhodnutí v případu Davida Ratha. Má zhodnotit stanovisko Vrchního soudu v Praze, který odmítl odposlechy v kauze bývalého středočeského hejtmana přijmout jako důkaz – jejich nasazení údajně nebylo dostatečně odůvodněné.

Rozhodnutí očekávají s napětím policisté, státní zástupci i advokáti. Zůstane David Rath na svobodě? Co musí příště stát v žádosti o nasazení odposlechů proti podezřelým osobám? Svážou soudy ruce policii v boji proti korupci?

V Duelu Seznamu diskutovali Petr Leyer z Transparency International a Tomáš Gřivna z Unie obhájců České republiky. Jejich diskusi si poslechněte ve videu na webových stránkách Seznam Zprávy.

zdroj: Seznam Zprávy


Štítky: Prosazování protikoručních zákonů , Mapování korupce

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.