Transparency International nejedná zbaběle. Vratislavu Mynářovi jen došly věcné argumenty

Aktualizováno 26. 04. 2019

Přinášíme odpověď Transparency International ČR (TI) k dnešní tiskové zprávě Pražského hradu, která reaguje na naše trestní oznámení související s vedoucím Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislavem Mynářem a dotacemi na jeho wellness penzion v Osvětimanech.

Vratislav Mynář, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky | zdroj: TI

Na rozdíl od pana Mynáře, který mj. nechtěl dlouhodobě zveřejnit vlastní majetkové přiznání do doby, než mu tak nařídil soud, o našich aktivitách otevřeně a pravidelně informujeme, a to jak širokou veřejnost, tak i média.

Proto jsme již minulý týden, hned po odvysílání reportáže „V kancléřově panství“ na České televizi, avizovali, že budeme podávat na vedoucího KPR trestní oznámení týkající se možného dotačního podvodu.

Důkazem jsou mimo jiné sociální sítě TI a příspěvky na Twitteru či Facebooku z 15. dubna 2019, nebo např. zveřejněná informace v Deníku N.

Odmítáme proto nařčení o zbabělcích, protože jsme údajně trestní oznámení podali ve chvíli, kdy je kancléř s prezidentem Milošem Zemanem na služební cestě v Číně (samotné trestní oznámení odešlo z TI včera, tedy 25. dubna 2019 po poledni).

Jako přední česká protikorupční organizace plníme naše poslání a pakliže máme podezření, že došlo či dochází ke spáchání trestného činu, využíváme zákonné možnosti tato podezření nechat prošetřit orgány činnými v trestním řízení.

Vratislav Mynář tak dostane standardní možnost a prostor, jak uplatnit věcně své námitky. Což ani za více než týden od odvysílání reportáže neučinil. Verbální napadání naši organizace proto chápeme pouze jako nevhodné vyjádření státního úředníka a případná žaloba na naši organizaci za údajně křivá obvinění je pouze naivní pomstychtivost založenou na nereálných skutečnostech.

Zbytek vyjádření tiskového odboru KPR považujeme pouze za snahu o odvedení pozornosti od podstaty problému, který bude nyní vyšetřován OČTŘ.

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Aktuální stav

08/19

Policie navrhuje obžalovat dvě osoby a jednu firmu v kauze zmanipulované zakázky Lesní správy Lány

04/19

TI podává na Vratislava Mynáře trestní oznámení

04/19

zveřejnění reportáže o podezření z neoprávněného nabytí dotace Vratislavem Mynářem

08/18

aféra ohledně napojení adamovské společnosti na právníka Fabia Delca a ruské oligarchy

01/18

netransparentní předvolební kampaň Miloše Zemana v prezidentských volbách

Vývoj celé kauzy

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.