Transparency International nejedná zbaběle. Vratislavu Mynářovi jen došly věcné argumenty

Vydáno 26. 04. 2019

Přinášíme odpověď Transparency International ČR (TI) k dnešní tiskové zprávě Pražského hradu, která reaguje na naše trestní oznámení související s vedoucím Kanceláře prezidenta republiky (KPR) Vratislavem Mynářem a dotacemi na jeho wellness penzion v Osvětimanech.

Vratislav Mynář, vedoucí Kanceláře prezidenta republiky | zdroj: TI

Na rozdíl od pana Mynáře, který mj. nechtěl dlouhodobě zveřejnit vlastní majetkové přiznání do doby, než mu tak nařídil soud, o našich aktivitách otevřeně a pravidelně informujeme, a to jak širokou veřejnost, tak i média.

Proto jsme již minulý týden, hned po odvysílání reportáže „V kancléřově panství“ na České televizi, avizovali, že budeme podávat na vedoucího KPR trestní oznámení týkající se možného dotačního podvodu.

Důkazem jsou mimo jiné sociální sítě TI a příspěvky na Twitteru či Facebooku z 15. dubna 2019, nebo např. zveřejněná informace v Deníku N.

Odmítáme proto nařčení o zbabělcích, protože jsme údajně trestní oznámení podali ve chvíli, kdy je kancléř s prezidentem Milošem Zemanem na služební cestě v Číně (samotné trestní oznámení odešlo z TI včera, tedy 25. dubna 2019 po poledni).

Jako přední česká protikorupční organizace plníme naše poslání a pakliže máme podezření, že došlo či dochází ke spáchání trestného činu, využíváme zákonné možnosti tato podezření nechat prošetřit orgány činnými v trestním řízení.

Vratislav Mynář tak dostane standardní možnost a prostor, jak uplatnit věcně své námitky. Což ani za více než týden od odvysílání reportáže neučinil. Verbální napadání naši organizace proto chápeme pouze jako nevhodné vyjádření státního úředníka a případná žaloba na naši organizaci za údajně křivá obvinění je pouze naivní pomstychtivost založenou na nereálných skutečnostech.

Zbytek vyjádření tiskového odboru KPR považujeme pouze za snahu o odvedení pozornosti od podstaty problému, který bude nyní vyšetřován OČTŘ.

 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Aktuální stav

7/21

Transparency se podnětem obrací na Nejvyšší kontrolní úřad, aby prověřil hospodaření Kanceláře prezidenta republiky

7/21

TI se obrací podnětem na Národní sportovní agenturu (NSA), a to ve věci zahájení a doplnění kontroly použití dotací na objekty v Osvětimanech

4/21

TI píše ministru Robertu Plagovi. MŠMT ignoruje naše podněty související s dotacemi pro kancléře Mynáře. Hrozí ztráta 26 milionů korun

02/21

Policie obvinila Vratislava Mynáře z dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů EU, na které trestním oznámením upozornila TI

07/20

Státní zastupitelství nebude prověřovat okolnosti vzniku „nátlakového dopisu“ proti cestě Jaroslava Kubery na Tchaj-wan. Argumentace pro založení případu však není přesvědčivá a budí rozpaky

Vývoj celé kauzy

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.