TI se bývalým manažerům DPP omlouvat nemusí

Vydáno 07. 11. 2014

Za necelou hodinu vynesl Vrchní soud v Praze zamítavý rozsudek ve věci zásahu do osobnostních práv Ivo Štiky, bývalého ekonomického ředitele DPP.

DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy | zdroj: TI

Ten spolu s Martinem Dvořákem, někdejším generálním ředitelem DPP žaloval Transparency International /TI/ za výrok, že „v DPP šlo o nestandardní obchody“, který v pořadu Reportéři ČT nazvaném Kauza Předražené jízdenky II. pronesl Stanislav Beránek z TI.

Žalující požadovali po TI a Stanislavu Beránkovi omluvu a 50 tisíc korun pro každého ze žalujících jako náhradu nemajetkové újmy a veřejnou omluvu na webových stránkách. Poté, co v červnu loňského roku Městský soud v Praze vydal ve věci zamítavý rozsudek, podali žalobci odvolání, přičemž však jen Ivo Štika zaplatil soudní poplatek a jeho případem se tak začal zabývat Vrchní soud v Praze.

Soudkyně Vrchního soudu Ludmila Říhová pak ve svém rozsudku odmítla všechny body odvolání s tím, že zvolená forma kritiky hospodaření DPP nemohla představovat jakýkoli zásah do osobnostních práv jeho někdejších vrcholných manažerů. Rozsudek je tak pravomocný.

„Žaloba je další z řady snah odradit TI od rozkrývání případů korupce a zneužívání veřejných prostředků. Rozsudek soudu nás velmi potěšil. Ve snahách prosazovat veřejný zájem a odhalovat korupci budeme pokračovat se stejnou intenzitou“, řekl po vynesení rozsudku David Ondráčka, ředitel TI.

Znění rozsudku najdete zde.

 


Štítky: Transparentní veřejné zakázky , Mapování korupce , Hospodárnost veřejných rozpočtů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.