Téma: Kauzy

2402

Vitásková odsouzena na 8,5 roků vězení. Cesta spravedlnosti v solárním tunelu?

Šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková byla nepravomocně odsouzena na 8,5 roků vězení za zneužití pravomoci v kauze neoprávněného vydání licencí pro dvě solární elektrárny rodiny Zemkových na Chomutovsku. Podle policie dosud kvůli tomu vznikla státu škoda 300 milionů Kč. Za 20 let provozu obou elektráren mohla podle spisu dosáhnout dvou miliard korun

0210

ÚOHS zahájil správní řízení s Psychiatrickou nemocnicí v Dobřanech

Již v srpnu upozorňovala Transparency International – Česká republika (dále jen „TI“) na diskriminační jednání zadavatele Psychiatrická nemocnice v Dobřanech (dále jen „zadavatel“).

3007

Tisková konference k aktuálním kauzám TI

Transparency International Česká republika o. p. s. představila na dnešní tiskové konferenci aktuální kauzy, kterým se věnuje Právní poradna TI a investigativa a analytika TI.

2707

Tomio Okamura neplatí dluhy a čelí exekuci

Kauza Transparency International vs. Tomio Okamura se začala psát v březnu roku 2013, kdy Okamura na tiskové konferenci napadl důvěryhodnost a transparentnost TI.

2602

TI představila na tiskové konferenci aktuální kauzy

Transparency International – Česká republika, o.p.s. („TI“) dnes pořádala tiskovou konferenci zaměřenou na oblast veřejných zakázek.