Tomio Okamura neplatí dluhy a čelí exekuci

Vydáno 27. 07. 2015

Kauza Transparency International vs. Tomio Okamura se začala psát v březnu roku 2013, kdy Okamura na tiskové konferenci napadl důvěryhodnost a transparentnost TI.

Tomio Okamura - Exekuce

Tomio Okamura neplatí dluhy a čelí exekuci | zdroje: TI, www.tomio.cz a iDNES.cz

Nelíbilo se mu, že v našem hodnocení financování prezidentských kampaní dopadl z jedenácti kandidátů na Hrad nejhůře. Byl jediným z hodnocených, kdo se proti výsledku ohradil a na TI podal trestní oznámení, podnět na finanční úřad a také žalobu na zrušení celé organizace. Jako důvody uvedl, že TI neposkytuje obecně prospěšné služby, nemá řádně obsazeny orgány (správní radu) a vede účetnictví v rozporu se zákonem. Poslední obvinění je více než úsměvné vzhledem k nedávným informacím o nejasném hospodaření Úsvitu přímé demokracie, jehož byl donedávna předsedou.

Všechny tyto podněty byly po prověření institucí shledány jako nesmyslné. Koncem března 2015 zamítl také Městský soud v Praze žalobu v plném rozsahu. Soudní řízení trvalo více jak rok a půl kvůli průtahům ze strany Okamury, který se několikrát omlouval z jednání soudu. Toto nepravdivé napadnutí naší organizace a následné zdržování v rámci soudního procesu mělo jediný cíl a to TI diskreditovat.

Donedávna jsme považovali tuto kauzu za uzavřenou, ale Tomio Okamura pravděpodobně nemůže strpět, že bychom na něj měli zapomenout, a rozhodl se nezaplatit náklady advokáta. Na spor jsme využili služeb advokáta Václava Lásky a po vyhraném sporu, Okamura náklady řízení neuhradil. Proto na něj byla 15. 7. 2015 vypsána exekuce. Není od věci zmínit, že se Okamura ve svých vyjádřeních hojně zabývá problematikou exekucí a vždy upozorňuje, že „dluhy se musí platit“. Rádi bychom mu tímto jeho slova připomněli.

 

Aktualizace 11. 8. 2015

okmura-laska


Štítky: Kauzy

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.