Stošestka: Zlepší nová vláda Petra Fialy omezování korupce v Česku?

Vydáno 10. 02. 2022

Nejnovější globální Index vnímání korupce (Corruption Perceptions Index – CPI) za rok 2021 hovoří jasně. Česká republika dosáhla na 49. místo ze 180 hodnocených zemí a získala 54 bodů ze 100 možných. ČR tak nedělá dost v omezování korupce a stagnuje. Nelichotivý výsledek naší země přišli do podcastu Stošestka okomentovat Vladimíra Dvořáková, profesorka politologie a ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií – ČVUT, a Petr Leyer, právník a ředitel Transparency International (TI).

Vladimíra Dvořáková a Petr Leyer | zdroj: TI, fotografie: Jan Volejníček, grafika: ateliér Klimsz

Martina Foldynová, moderátorka Stošestky, probrala v rámci prvního dílu druhé sezóny, jak hosté mimo jiné vidí politické komentáře týkající se indexu. Jaké jsou příčiny stagnace a kdo je zodpovědný za tristní výsledek ČR.

Jakou roli hrála v aktuálním výsledku vláda expremiéra Andreje Babiše (ANO)? Co by měl současný kabinet Petra Fialy (ODS) udělat s korupcí v Česku? Jak zní konkrétní protikorupční recept? A kdo z českých premiérů si vedl za posledních 10 let v Indexu vnímání korupce nejlépe? To se už dozvíte ve Stošestce.

Podcast Stošestka najdete na vašich oblíbených online platformách: Apple PodcastsSpotifyAnchorGoogle PodcastsBreaker, Pocket Casts či Radio Public. 

Poděkování za podporu

Podcast Stošestka vzniká díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu Prevence korupčního jednání II. Děkujeme!

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.