Stošestka: Transparentnost evropských kampaní v Česku a na Slovensku. Jak atentát na Fica ovlivnil volby?

Vydáno 13. 06. 2024

Volby do Evropského parlamentu již proběhly a známe výsledky. Monitoring Transparency ale ještě nekončí. Pojďme společně zhodnotit, jak transparentní byly kampaně námi monitorovaných kandidujících subjektů. Shrneme si také další analytické výstupy kromě „známkování“ porovnáme průběh voleb v Česku a na Slovensku. Do studia přišli Ľuboš Kostelanský, analytik slovenské TI, a Lidia Marchenko, analytička TI ČR. Moderuje Martina Foldynová.

Ľuboš Kostelanský, analytik TI SK, a Lidia Marchenko, analytička TI ČR | zdroj: TI

Česká kancelář Transparency tradičně monitoruje předvolební kampaně v rámci unikátního projektu transparentnivolby.cz. Těm letošním do Evropského parlamentu jsme se věnovali již v květnové Stošestce, teď máme k dispozici i kompletní hodnocení kandidujících subjektů. Zároveň jsme také vypracovali analýzu kampaní na sociálních sítích a pracujeme na analýze dezinformačních narativů jak na Facebooku, tak v mediálním prostoru. Jak kandidující subjekty dopadly? A na čem je třeba ještě zapracovat?

Do podcastu přijali pozvání Ľuboš Kostelanaský, analytik Transparency International Slovensko a Lidia Marchenko, analytička Transparency International Česká republika, kteří se oba podíleli na monitoringu kampaní do Evropského parlamentu. Rozhovorem provází Martina Foldynová.

Stošestku najdete na všech vašich oblíbených online platformách: Apple Podcasts, Spotify, Anchor, Google Podcasts,Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu.

Podcast Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.

Poděkování za podporu

Tento díl podcastu vznikl díky projektu financovaného ze strany European Media and Information Fund (EMIF). Děkujeme.


Projekty a kauzy: Transparentní volby

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.