Stošestka: Půjde Babiš při obhajobě ve stopách Fica?

Vydáno 19. 05. 2022

Česko a Slovensko jsou země, které mají zkušenosti s korupčními kauzami sahajícími až do nejvyšších pater politiky. Jak nájemná vražda Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové ovlivňuje slovenskou politiku dnešních dnů? V čem se čeští zákonodárci mohou inspirovat od sousedů? Stane se trestně stíhaný Robert Fico inspirací pro obžalovaného Andreje Babiše? A proč nám exministr vnitra Jan Hamáček stále dluží odpověď?

Ján Ivančík, seniorní právník Transparency International Slovensko, a Milan Eibl, vedoucí analytik Transparency International ČR | zdroj: TI, fotografie: Jan Volejníček, grafika: ateliér Klimsz

Odpovědi naleznete v novém díle našeho podcastu Stošestka, tentokrát s Jánem Ivančíkem, seniorním právníkem Transparency International Slovensko, a Milanem Eiblem, vedoucím analytikem české kanceláře TI.

V dnešním díle se dozvíte nejen o klíčových kauzách v obou zemích, i když ty jsou rozhodně tématem číslo jedna. Například nedávné rozhodnutí slovenského parlamentu nevydat Roberta Fica k vazebnímu stíhání jsme ve Stošestce nemohli vynechat.

Ve druhé polovině podcastu bude také řeč o práci s otevřenými zdroji a dozvíte se mimo jiné, co se skrývá pod zkratkou OSINT. Podcastem provází Martina Foldynová.

Podcast Stošestka najdete na vašich oblíbených online platformách: Apple Podcasts, Spotify, Anchor, Google Podcasts, Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu.

Poděkování za podporu

Podcast Stošestka vzniká díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu Prevence korupčního jednání II. Děkujeme!

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.