Stošestka: Jak si vede Česko v novém globálním Indexu vnímání korupce?

Vydáno 30. 01. 2024

V úterý 30. ledna 2024 vyšel nový globální Index vnímání korupce (Corruption Perceptions Index – CPI) za rok 2023, který pravidelně zveřejňuje mezinárodní sekretariát Transparency International (TI) v Berlíně. Změnila se pozice Česka mezi 180 hodnocenými státy oproti poslednímu výsledku? Jak zní expertní hodnocení naší země? A co znamená jednobodový posun v kontextu událostí loňského roku? Do studia přišli probrat nové výsledky CPI Petr Leyer a David Kotora. Poslouchejte novou Stošestku.

Petr Leyer, člen Správní rady a právník TI a David Kotora, vedoucí oddělení komunikace a PR | zdroj: TI, fotografie: Pavel Klůs, grafika: ateliér Klimsz

Jak je na tom ČR v porovnání se světem, Evropskou unií nebo třeba Visegrádskou čtyřkou se dozvíte v novém díle našeho podcastu. A uslyšíte i exkluzivní komentáře našich kolegů z mezinárodní protikorupční sítě Transparency International, a to konkrétně: François Valérian, předseda globální správní rady TI, Jesper Olsen, ředitel TI Dánsko, Andrij Borovyk, ředitel TI Ukrajina, a Ilja Shumanov, ředitel TI Rusko.

Do první dílu podcastu Stošestka v roce 2024 přijali pozvání Petr Leyer, právník a člen správní rady české kanceláře TI, a David Kotora, vedoucí komunikace TI ČR. Detailní hodnocení Česka v rámci Indexu vnímání korupce za rok 2023 najdete také v naší aktualitě.

Pusťte si nový díl Stošestky. Moderuje Martina Foldynová.

Stošestku najdete na všech vašich oblíbených online platformách: Apple Podcasts, Spotify, Anchor, Google Podcasts,Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.