REBEL: Ohlédnutí za jarním setkáním v Praze

Vydáno 26. 07. 2017

Na jaře jsme pozvali hosty ze čtyř zemí k dialogu zasvěcenému nástrojům přímé demokracie. Ačkoliv se populistickým proudům v české společnosti daří tento pojem dezinterpretovat, v mnoha zemích světa jsou to aktuálně jediné záchvěvy demokracie, s nimiž jejich občané mohou vůbec počítat.

Video shrnující průběh setkání | zdroj: TI

English translation | Anglický překlad Vlajka Velké Británie

Naopak Česká republika má s institucemi, jako jsou místní referenda nebo  petice, dlouhodobě relativně pozitivní zkušenost. A máme se tedy o co podělit se svými blízkými i vzdálenějšími sousedy.

Jednání v Praze byla zasvěcena plánování, jak umožnit využití zákonného práva na lokální referendum občanům Běloruské republiky, jak jim zprostředkovat zkušenosti dobré praxe z ostatních zemí střední Evropy (Polska, Maďarska, Slovenska a ČR), ale také základní informace o běloruské legislativě.

V našem videu se můžete seznámit nejen se zahraničními hosty, ale i s českými odborníky, aktivisty a ústavními činiteli, kteří mají s místními referendy zkušenost. A pokud vás zajímají i konkrétní kroky, které naše konsorcium pro podporu běloruské občanské společnosti koná, sledujte internetovou stránku rebelrebel.online.

 

Donoři

Podpořeno Visegrádským fondem ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí Holandska.


Projekty a kauzy: Reinforcing Direct Democracy in Belarus

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.