Pozvánka na tiskovou konferenci: „Střet zájmu: rizika a řešení“

Publikováno: 29. března 2017

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci „Střet zájmu: rizika a řešení“, kterou pořádá nevládní nezisková organizace Transparency International – Česká republika, o.p.s., v rámci projektu „Střet zájmů jako riziko podvodů“.

HG registrace

Hotel GRANDIOR | zdroj: TI

Střet zájmů je třeba vnímat jako možné riziko pro nestranné rozhodování politiků či úředníků, které může ovlivňovat nejen plynulý chod veřejné správy a efektivitu nakládání s veřejnými prostředky, ale ve svém důsledku může mít i zásadní vliv na životy občanů.

Jsou stávající legislativní mechanismy a postupy napomáhající identifikaci střetů zájmů dostačující? Jaké jsou nejvhodnější nástroje pro regulaci rizika střetů zájmů a je možné díky nim skutečně vyvrátit možná podezření na nezákonné jednání? Přínosem projektu na téma Střet zájmů jako riziko podvodů má být nejen výklad aktuální legislativní úpravy, ale zejména identifikace rizik spojených se střetem zájmů a návrh opatření, která mají případným podvodům zamezit. Tento projekt je spolufinancován z prostředků Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF).

Po skončení tiskové konference bude následovat od 9:30 mezinárodní konference: „Střet zájmů jako riziko podvodů“, na kterou si Vás dovolujeme také pozvat.

 

NA TISKOVÉ KONFERENCI VYSTOUPÍ

  • Libor Michálek, senátor, podporovaný Piráty, zelenými a KDU-ČSL
  • Matej Šimalčík, analytik a právník, Transparency International Slovensko
  • Luděk Mácha, Business Development Manager, CRIF – Czech Credit Bureau
  • Ivana Dufková, projektová manažerka, Transparency International ČR

 

MÍSTO KONÁNÍ

Tisková konference se bude konat ve středu 29. 3. 2017 od 8:00 v Hotelu GRANDIOR (Na Poříčí 42, Praha 1).

 

AKREDITACE

Prosíme o potvrzení účasti na e-mailové adrese press@transparency.cz.

Související projekty

Střet zájmů jako riziko podvodů

Na rozdíl od podvodu nemusí střet zájmů nutně znamenat protiprávní jednání jednotlivce či organizace, ale může být indikátorem, předzvěstí nebo výsledkem korupce. Může ovlivnit jak průběh zadání veřejné zakázky, tak její plnění, případně obě fáze. …

Vice o projektu