Nejvyšší soud potvrdil, že TI se manažerům DPP nemusí omlouvat

Vydáno 29. 02. 2016

Martin Dvořák a Ivo Štika žalovali TI za výroky uvedené v reportáži Kauza předražené jízdenky II.

DPP

Dopravní podnik hlavního města Prahy | zdroj: TI

Městský i Vrchní soud v Praze rozhodly, že se TI omlouvat nemusí. Ivo Štika podal též dovolání jako mimořádný opravný prostředek. 6. ledna 2016 však Nejvyšší soud dovolání Ivo Štiky odmítl jako neodůvodněné a definitivně tak ukončil několik let trvající spor.

TI se intenzivně věnovala kauze pražského dopravního podniku, které vyústilo v odvolání manažerů, trestní stíhání několika osob, rozkrytí klientelistických skupin okolo Ivo Rittiga a advokátní kanceláře MSB Legal a v důsledku k výrazné úspoře veřejných prostředků. Kromě mediálních útoků se některé osoby zainteresované v nestandardních obchodech DPP bránili též právní cestou. TI však byla ve všech případech úspěšná.


Štítky: Mapování korupce , Profesionální státní správa , Hospodárnost veřejných rozpočtů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Aktuální stav

09/21

Exšéf pražského dopravního podniku Martin Dvořák, překupník s vlivem Ivo Rittig a ostatních 10 obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze byli pravomocně osvobozeni Vrchním soudem v Praze.

05/20

Ve větvi obžaloby týkající se Neographu, která byla městskému soudu vrácena k dalšímu dokazování, soudce znovu dospěl k názoru, že DPP žádná škoda nevznikla. Případem se znovu bude zabývat vrchní soud.

09/18

Obžalováno bylo celkem 17 lidí. Soudce osvobodil všech sedmnáct, Pražský vrchní soud však potvrdil zproštění jen u pěti z nich a kauzu vrátil městskému soudu.

07/18

Hlasování radních se nekoná, jelikož byl návrh Náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) stažen

05/18

TI ČR po vícenásobných apelech obdržela odpověď od ZHMP

Vývoj celé kauzy

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.