Mezinárodní den boje proti korupci

Vydáno 10. 12. 2014

Dne 9. 12. 2003 byla slavnostně otevřena k podpisu Úmluva organizce spojených národů proti korupci a tento den byl pak ustanoven jako Mezinárodní den boje proti korupci.

Cílem tohoto dne je zvýšit povědomí veřejnosti o korupci a připomenout, že proti korupci lze účinně bojovat. Letos TI tento záměr naplnila vrchovatě:

D. Ondráčka v T- Mobile9.00 David Ondráčka vysvětloval pracovníkům společnosti T-Mobile čím se zabývá TI a jak oni mohou přispět k omezování korupce.

David Ondráčka v Radiu Impuls11.30 David Ondráčka strávil 20 minut ve studiu Rádia Impuls, kde mluvil v pořadu Kauza dne o vnímání korupce u nás, o střetu zájmů, protikorupčních krocích vlády i financování TI. Záznam celého pořadu je zde.

18.30 V Praze se konala veřejná debata „Praha jako firma?“, které se účastnil Václav Láska (senátor), Monika Zahálková (Corporate Governance Institut), Tereza Kněžourková (Pražské fórum) a Mikuláš Ferjenčík (zastupitel hl. m. Prahy). Debata byla součástí projektu PAKT- Protikorupční akademický klub Veřejná debata Praha jako firma? transparentnosti. Více o této akci najdete na stránce věnované projektu PAKT.

19.10 Radka Pavlišová, vedoucí Právní poradny TI, byla hostem Českého rozhlasu Plus. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.


Štítky: Školení a vzdělávací činnost , Prosazování protikoručních zákonů , Mapování korupce , Hospodárnost veřejných rozpočtů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.