Workshop na téma: „Financování sportu statutárními městy a kraji“

Vydáno 01. 12. 2016

Transparency International – Česká republika se aktivně zabývá otázkami efektivního financování sportu a distribucí veřejných peněz do sportovního odvětví. Za podpory Ministerstva vnitra se letošní rok TI věnovala převážně financování sportu statutárními městy a kraji.

AUU budova

Budova Anglo-americké univerzity | zdroj: AAU

Jak má vypadat koncepce financování sportu v kraji/obci? Jak co nejlépe a nejefektivněji nastavit dotační programy? Jaký má být proces hodnocení podaných žádostí? Jak zpětně hodnotit efektivitu vynaložených prostředků a je to vůbec možné? Jakou roli ve financování sportu kraji a obcemi hraje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy? Do jaké míry se můžeme inspirovat v zahraničí?

 

ČAS A MÍSTO KONÁNÍ 

Workshop se koná ve čtvrtek 1. 12. 2016 od 9:30 do 14:00 na půdě Anglo-americké vysoké školy (Letenská 120/5, 118 00, Praha 1-Malá Strana)

 

MODERÁTOR DEBATY 

Sylvie Kloboučková, právnička Transparency International, vedoucí projektu

 

PROGRAM A PANELISTÉ 

  • PhDr. Karel Kovář, Ph.D., vrchní ministerský rada oddělení financování sportu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

 

  • doc. Ing. Vladimír Hobza, Ph.D, pedagog a vědecko-výzkumný pracovník na katedře rekreologie FTK UP v Olomouci. Ve své odborné činnosti se zabývá problematikou ekonomie sportu a grantové podpory sportu na komunální úrovni.

 

  • Mgr. Jakub Popelka, Ph.D. absolvent Univerzity Karlovy v Praze, kde vystudoval sportovní management a následně absolvoval doktorské studium se zaměřením na vztah veřejné správy a sportu. V disertační práci se zabýval problematikou podpory a poskytování sportu na lokální úrovni z perspektivy disciplín jako jsou veřejná politika (public policy), ekonomie či sociologie sportu.

 

  • Ing. Marek Hájek, místopředseda České unie sportu za sportovní kluby a tělovýchovné jednoty.

 

REGISTRACE

Prosíme o zaslání Vaší registrace do pondělí 28. 11. 2016 na email vilimovska@transparency.cz.

 

KE STAŽENÍ

Pozvánka na workshop


Projekty a kauzy: Korupce ve sportu

Štítky: Sport

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.