Transparency International je připravena řešit volební korupci i v tomto roce

Vydáno 17. 09. 2018

Podzimní komunální volby se kvapem blíží, a ty s sebou přinášejí nejen nespočet předvolebních kampaní a široké zastoupení kandidátek a kandidátů, ale také nekalé pokusy o ovlivňování voleb tzv. volební korupci.

Tým Právní poradny TI | zdroj: TI

V komunálních volbách 2010 i 2014 zaznamenala Transparency International (TI) mnoho případů uplácení voličů, které vyústily v trestní oznámení a odsouzení nebo i opakování voleb. Nejvíce jsou postižené tímto negativním fenoménem sociálně vyloučené lokality v severních Čechách a na severní Moravě. Jinak tomu pravděpodobně nebude ani letos.

„Právní poradna TI zaznamenala i v tomto roce několik podnětů, které naznačují možnost uplácení např. v Krupce nebo Mikulášovicích, proto budeme v nadcházejících týdnech aktivně monitorovat situaci a jsme připraveni se podílet na objasňování případů volební korupce,“ říká Petr Leyer, právník TI

Pokud byste se dozvěděli a měli konkrétní informace (kdo, kde a jak) o tom, že by ve Vaší obci mělo dojít k volební korupci, můžete se bezplatně obrátit na Právní poradnu TI, a to buď telefonicky na číslo +420 224 240 896 nebo na email poradna@transparency.cz.

„Naši právníci Vám mohou pomoci s vyhodnocením situace a navržením adekvátního postupu, jako opatření důkazů, podání příslušných podnětů volební komisi či orgánům činným v trestní řízení, v nejzávažnějších případech též příprava žaloby na neplatnost voleb,“ doplňuje Petr Leyer.


Štítky: Transparentní volby

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.