Stošestka: Jak oznamovatelé pomáhají otevírat závažné kauzy?

Vydáno 18. 05. 2023

Na právní poradnu naší nevládní neziskové organizace se obracejí oznamovatelé, tzv. whistlebloweři s podněty k velkým i malým kauzám. Stejně tak se obracejí také na novináře a média v Česku. Jak taková komunikace vypadá? Co oznamovatelé řeší a jaké můžou mít v cestě překážky? Poslechněte si nový díl podcastu Stošestka s vedoucím Právní poradny Transparency International ČR (TI) Adamem Jarešem a novinářkou z redakce Reportérů ČT Zuzanou Černou.

Zuzana Černá, reportérka ČT a Adam Jareš, vedoucí Právní porady TI | zdroj: TI, fotografie: Pavel Klůs, grafika: ateliér Klimsz

Spoustu z nás se za život potká s nějakou nekalostí. Někdo s menší, někdo s větší. Je správné s tím něco dělat, buďme rádi, že mezi námi jsou tací, kteří se nebojí vystoupit a na nekalost upozornit. Ať už skrze kanály nastavené třeba u nich ve firmě nebo skrze naši organizaci Transparency International nebo právě média. 

Jak dojde k takovému kontaktu? Píší lidé novinářům podněty na sociálních sítích? Co je motivací oznamovatele a proč hodně podnětů nelze dotáhnout ke zveřejnění? 

Poslouchejte nový díl Stošestky – podcastu naší protikorupční organizace. Podcast moderuje Martina Foldynová. 

Stošestku najdete na všech vašich oblíbených online platformách: Apple PodcastsSpotifyAnchorGoogle PodcastsBreaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu. 

Poděkování za podporu

Podcast Stošestka vzniká díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu Prevence korupčního jednání IIDěkujeme!

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese. 


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.