Stošestka: Co budou největší výzvy českého předsednictví EU?

Vydáno 07. 07. 2022

Prvního července letošního roku převzalo Česko od Francie pomyslné žezlo v Radě EU a odstartoval tak půl rok, kdy bude vláda Petra Fialy (ODS) předsedat evropské sedmadvacítce. K této příležitosti přinášíme nový díl našeho podcastu Stošestka s Věrou Jourovou, místopředsedkyní Evropské komise, a Ondřejem Kopečným, ředitelem české kanceláře Transparency International (TI).

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise, a Ondřej Kopečný, ředitel české kanceláře TI | zdroj: TI, fotografie: Jan Volejníček, grafika: ateliér Klimsz

Co tedy znamená pro ČR předsednická role v Unii? Jak se na ni naše země připravila? Co nás čeká a jak hodnotí hosté podcastu priority, které si česká vláda stanovila? A v neposlední řadě, ovlivní korupční kauza Hlubuček, týkající se primárně vládního hnutí STAN, průběh předsednictví? 

Česko a EU tak čeká spousta práce, které bude dominovat válka na Ukrajině, otázka sankcí vůči Rusku, energetická krize a další nelehké úkoly. Proto přinášíme rozhovor s Věrou Jourovou, eurokomisařkou pro hodnoty a transparentnost a dodržování zásad právního státu, a ředitelem TI Ondřejem Kopečným 

A probrali jsme i další témata. Stranou nezůstal ani Národní plán obnovy, regulace tzv. “zlatých pasů a víz” nebo boj proti praní špinavých peněz a problematika dezinformací. Pusťte si sedmý díl druhé řady Stošestky, podcastu Transparency International. 

Stošestkou provází Martina Foldynová. 

Podcast Stošestka najdete na vašich oblíbených online platformách: Apple Podcasts, Spotify, Anchor, Google Podcasts, Breaker, Pocket Casts či Radio Public. Další díly si můžete pustit také u nás na webu. 

Poděkování za podporu

Podcast Stošestka vzniká díky finanční podpoře Ministerstva spravedlnosti ČR v rámci dotačního titulu Prevence korupčního jednání II. Děkujeme!

Tento díl podcastu Stošestka je licencován pod licencí Creative Commons BY-SA 4.0. Licenční podmínky jsou k dispozici na této webové adrese.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.