Seminář: „Politici, úředníci a etická pravidla: terra (in)cognita?“

Vydáno 23. 01. 2015

Jaká jsou pravidla pro kontakty politiků a vysokých úředníků s lobbisty? Existují vůbec taková pravidla? Co ještě upravuje zákon a kde začínají platit psaná i nepsaná etická pravidla? Mají platit stejná pravidla pro politiky i pro úředníky? A jak vůbec vypadá současná praxe?

Budova Parlamentu České republiky, Poslanecké sněmovny

Budova Parlamentu České republiky, Poslanecké sněmovny | zdroj: TI

Na tyto otázky se pokusí odpovědět seminář „Politici, úředníci a etická pravidla: terra (in)cognita?“, který se koná v pondělí 26. Ledna od 13 hod, v Poslanecké sněmovně.

Seminář pořádá paní poslankyně Ing. Věra Kovářová ve spolupráciTransparency International Česká republika.

Na semináři vystoupí kromě poslankyně Kovářové pan senátor Mgr. Libor Michálek, MPA, poslanec Evropského parlamentu JUDr. Stanislav Polčák, právní experti JUDr. Jakub Blažek a JUDr. Mgr. Michal Urban, PhD. A v neposlední řadě PhDr. Václav Velčovský, PhD., z Úřadu vlády a PhDr. Radim Bureš, programový ředitel Transparency International.

Seminář představuje další krok ke kultivaci lobbistického prostředí v České republice a napomůže nastavení jasných pravidel, co je ještě zákonné a etické a co tyto normy již překračuje. Formulace jasných pravidel pro lobbistické styky napomůže bez problémovější komunikaci nejrůznějších  zájmových skupin s úředníky a zákonodárci a tím, doufejme i k lepší kvalitě zákona a ministerských rozhodnutí. Naopak pomůže, i formou veřejného a mediálního odsudku eliminovat netransparentní lobbing, který hraničí s korupcí, jako jsou např. různé cesty podnikatelů a politiků soukromými tryskáči na golf do Dubaje.

Pozvánku na seminář najdete zde.


Štítky: Profesionální státní správa , lobbing

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.