Rozličné kauzy, viditelné výsledky, konkrétní tváře. Transparency International ČR 2016

Vydáno 12. 06. 2017

Výroční zpráva Transparency International Česká republika za rok 2016 přináší přehledných 48 stran fotografií, infografik a textů shrnujících ucelený obraz o aktivitách a činnostech přední protikorupční nevládní organizace za uplynulý rok.

Výroční zpráva Transparency International Česká republika 2016 | zdroj: TI

„Transparency International je součástí veřejného prostoru, ale snaží se zachovat si umírněný a racionální diskurz nad tématy korupce, řízení státu, efektivity veřejných investic a dotací. Naším přístupem je držet si odstup, nebláznit, do hodnocení každodenních událostí a přestřelek vnášet rozvahu, zkušenost a profesionalitu,“ říká David Ondráčka, ředitel TI.

„Chceme dávat transparentnosti a zveřejňovaným datům, případům i projektům smysl, kontext, rozlišovat důležité věci a filtrovat nesmysly. Chceme od politiků, úředníků, ale i lidí ze soukromého sektoru lepší a promyšlenější správu státu a firem, strategické myšlení, odpovědnost, integritu,“ dodává.

Projděte si naše projekty, jež aktivně přispívají k iniciování systémových změn nejen v České republice, ale i v zahraničí. Nahlédněte spolu s námi do jednotlivých kauz, které díky naší analytické a investigativní činnosti uvádíme do pohybu.

Přečtete si, jaké nejčastější dotazy řeší naše Právní poradna TI a jak naši právníci bezplatně pomáhají stovkám klientů v boji proti korupci. Podívejte se, jaké jsou naše zdroje financování a jak široká veřejnost podporuje chod TI.

Zjistěte, jaké konkrétní tváře stojí za celou naší organizací a kdo aktivně v České republice hlídá veřejný zájem, hájí efektivní a odpovědnou správu země.

Naše nezávislost je pomyslným trnem v oku mnoha zájmových skupin a politických subjektů. TI pracuje v zájmu široké veřejnosti, a ta se také podílí na našem financování, podporuje naši činnost a právě i zmíněnou nezávislost, nejen skrze individuální dary, ale také jako morální záštita.

Naši dárci vědí, že svou pomocí vysílají do světa signál, že se o veřejné dění v České republice zajímají. Májí svůj názor a stojí si za ním. Chtějí bojovat a ví, že pokud se spojí s námi, půjde to ještě lépe.

Pokud chcete podpořit naši činnost, věnujte nám minutu času a pár kliknutí na online darovací bráně TI.

Výroční zprávu za rok 2016 naleznete ke stažení zde.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.