Reakce TI na výzvu z MPSV

Vydáno 19. 12. 2014

TI byla včera vyzvána ministryní práce a sociálních věcí Michalelou Marksovou k doložení svých tvrzení, která zazněla v otevřeném dopise adresovaném předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi.

Ministerstvo práce a sociálních věcí - Logo

Logo Ministerstva práce a sociálních věcí | zdroj: MPSV

Paní ministryně ve své výzvě mimo jiné uvádí, že tvrzení našeho klienta nevěří a že Ing. Marek, jehož jednání mělo být prověřeno, na něho podá trestní oznámení.

TI ve svém vyjádření citovala a komentovala problematické aspekty emailové komunikace, která byla vedena mezi Ing. Markem, Ing. Stříteckým a PhDr. Sadílkovou, MBA, pověřenou generální ředitelkou úřadu práce, které mimo jiné dokládají nabídku finančního vyrovnání, pokud Ing. Střítecký odejde na vlastní žádost.

Rychlé vyřešení kauzy bylo jediným důvodem, kterým byla TI vedena k zaslání otevřeného dopisu předsedovi vlády ve snaze upozornit jej nejen na pracovněprávní nátlak na Ing. Stříteckého, ale i na další destabilizační kroky na generální ředitelství úřadu práce. Přestože paní ministryně a priori tvrzením pana Stříteckého nedůvěřuje, věříme, že po důkladném prostudování předložené emailové korespondence nestranně rozhodne.

Otevřený dopis je možné zobrazit zde.


Štítky: Profesionální státní správa , Hospodárnost veřejných rozpočtů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.