Radim Bureš, programový ředitel TI, končí své působení v Transparency a přechází do veřejného sektoru

Vydáno 11. 05. 2016

Organizaci Transparency International po osmi letech opouští její dosavadní programový ředitel Radim Bureš. Z nevládního sektoru se navrací zpět do veřejného sektoru, kde působil již v minulosti na odboru prevence kriminality ministerstva vnitra. Od roku 2008 do roku 2013 působil v Transparency International – Česká republika jako projektový manažer. Od března 2013 byl programovým ředitelem organizace. Od roku 2014 do dubna 2016 byl také členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí.

Radim Bureš, programový ředitel TI

Radim Bureš, programový ředitel TI | zdroj: TI

Podílel se dlouhodobě na nejvýznamnějších projektech TI, jako je dlouholetá snaha naší organizace o prosazení pravidel a přísnější regulace v oblasti lobbingu, dále pracoval na projektu, jehož cílem bylo posilování protikorupční odolnosti resortu obrany a nelze opomenout ani jeho angažmá v projektech snažících se o osvětu ve Fondech EU a lepší řízení rizik s nimi spojených. Věnoval se rozvíjení vzdělávací činnosti TI a vedl projekt, který zpracoval v roce 2011 „Studii národní integrity“. Mimo jiné prosazoval změnu financování politických stran a je spoluautorem publikace „Financování politických stran v České republice a potřebné změny regulace“ (TI 2012). Dále se aktivně podílel na přípravě a prosazování služebního zákona a trvale se věnoval otázce zkoumání míry a rozšíření korupce v České republice.

„Radim byl jednou z hlavních tváří a osobností Transparency po řadu let a významně přispěl k budování a udržení vysokého kreditu organizace,“ říká Jan Spáčil, předseda Správní rady Transparency International Česká republika. Děkujeme Radimu Burešovi za skvěle odvedenou práci a přejeme mu v jeho dalším působení mnoho úspěchů.


Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.