Výroční zpráva 2022

Přinášíme výroční zprávu Transparency International Česká republika (TI ČR) za rok 2022. Sami se můžete podívat, jak to vypadalo na poli korupce v Česku v loňském roce. Výroční zpráva také obsahuje podrobné informace o financování organizace, a to včetně příjmů a nákladů. Zpráva byla zkontrolována nezávislým auditorem.   

V roce 2022 pracovalo v kanceláři TI ČR v přepočtu na stálé úvazky 14,5 zaměstnanců. Realizovali jsme celkem 14 projektů, z toho 4 zahraniční. Vydali jsme 98 tiskových zpráv, novinek, rozhovorů a komentářů a upozornili na 30 korupčních kauz. Poskytli jsme bezplatnou právní pomoc 261 klientům naší právní poradny.

Naše kmenové webové stránky transparency.cz a další kampaňové weby TI ČR (transparentnivolby.cz, ruzovypatnik.cz, korupcniviceboj.cz, zapiskej.cz, nasipolitici.cz) navštívilo v roce 2022 přes 280 tisíc unikátních uživatelů. TI ČR řadí k nejvíce citovaným protikorupčním nevládním organizacím v Česku, za rok 2022 jsme dosáhli na více než 2000 mediálních citací v televizi, rádiu, tisku a online zpravodajství.

Prostředky na naši práci jsme získali od Evropské unie, vlády České republiky, Spojených států amerických, z berlínského sekretariátu Transparency International, Open Society Foundations, ale také od soukromých osob, firem a členů Klubu Transparency International. V roce 2022 tak činil celkový rozpočet naší organizace 15 218 000 korun.

Děkujeme všem našim podporovatelům a partnerům za důvěru a za podporu!    • Rok vydání: 2023
Stáhnout publikaci

Publikace

Projekty

Bojujte proti korupci s námi.