Výroční zpráva 2021

Přinášíme Vám výroční zprávu Transparency International Česká republika (TI ČR) za rok 2021, ve které se můžete podívat, jak to vypadalo na poli korupce v Česku v loňském roce. Výroční zpráva také obsahuje podrobné informace o financování organizace, a to včetně příjmů a nákladů. Zpráva byla zkontrolována nezávislým auditorem.   

V kanceláři TI ČR v roce 2021 pracovalo v přepočtu na stálé úvazky 10 zaměstnanců. Realizovali jsme celkem 14 projektů, z toho 4 zahraniční. Vydali jsme 20 tiskových zpráv a upozornili na 35 korupčních kauz. Poskytli jsme bezplatnou právní pomoc 240 klientům naší právní poradny a 7 oznamovatelům (whistleblowerům).   

Naše kmenové webové stránky transparency.cz a další kampaňové weby TI ČR (transparentnivolby.cz, ruzovypatnik.cz, korupcniviceboj.cz, zapiskej.cz, nasipolitici.cz) navštívilo v roce 2021 přes 400 tisíc unikátních uživatelů. S 4 000 mediálními zmínkami za rok se TI ČR řadí k nejvíce citovaným protikorupčním nevládním organizacím.  

Prostředky na naši práci jsme získali od Evropské unie, vlády České republiky, Spojených států amerických, z berlínského sekretariátu Transparency International, Open Society Foundations, ale také od soukromých osob, firem a členů Klubu Transparency International. V roce 2021 tak činil celkový rozpočet naší organizace 11 896 000 korun. 

Děkujeme všem našim podporovatelům a partnerům za důvěru a za podporu!    • Rok vydání: 2022
Stáhnout publikaci

Publikace

Projekty

Bojujte proti korupci s námi.