Výroční zpráva 2020

Přinášíme výroční zprávu Transparency International Česká republika (TI ČR) za rok 2020, kde se dočtete o stavu korupce v České republice. Výroční zpráva dále obsahuje i podrobné informace o financování naší organizace, a to včetně příjmů a nákladů. Zpráva byla zkontrolována nezávislým auditorem.  

V kanceláři v roce 2020 pracovalo v přepočtu na stálé úvazky 10 zaměstnanců. Realizovali jsme celkem 10 projektů, z toho 4 zahraniční. Vydali jsme 34 tiskových zpráv a upozornili na 34 korupčních kauz. Poskytli jsme bezplatnou právní pomoc 288 klientům naší právní poradny a 15 oznamovatelům (whistleblowerům). Uspořádali jsme 15 expertních akcí a online veřejných debat na různá protikorupční témata.  

Naše kmenové webové stránky transparency.cz a další kampaňové weby TI ČR (transparentnivolby.czruzovypatnik.czkorupcniviceboj.czzapiskej.cznasipolitici.cz) navštívilo v roce 2020 téměř 400 tisíc unikátních uživatelů. S 4 000 mediálními zmínkami za rok se TI ČR řadí k nejvíce citovaným protikorupčním nevládním organizacím. V roce 2020 činil celkový rozpočet naší organizace 10 468 000 korun. 

Prostředky na naši práci jsme získali od Evropské unie, vlády České republiky, Spojených států amerických, z berlínského sekretariátu Transparency International, Open Society Foundations, ale také od soukromých osob, firem a členů Klubu Transparency International. 

Děkujeme všem našim podporovatelům a partnerům za důvěru a za podporu!   • Rok vydání: 2021
Stáhnout publikaci

Publikace

Projekty

Bojujte proti korupci s námi.