Pozvánka na tiskovou konferenci: „Monitoring financování volebních kampaní politických stran“

Vydáno 14. 09. 2016

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci Transparency International Česká republika „Monitoring financování volebních kampaní politických stran“, která se uskuteční ve středu 21. září 2016.

TV-banner

Transparentnivolby.cz | zdroj: TI

Na tiskové konferenci zveřejníme výsledky hodnocení transparentnosti kampaní politických stran a kandidátů do Senátu. TI spolu s týmem vysokoškolských studentů hodnotila předvolební kampaně na základě osmi kritérií, která považujeme pro transparentnost za klíčová. Každé kritérium se známkovalo jako ve škole, výsledná známka pak odrazila celkový průměr. Hodnocených kandidátů a zástupců stran bylo přes 300.

Monitoringu volebních kampaní se v TI věnujeme již od roku 2013. Hodnotili jsme prezidentské volby, volby do Poslanecké sněmovny, do Evropského parlamentu a komunální volby v roce 2014. Věříme, že kontinuální monitoring přispívá k vyšší míře otevřenosti politických kampaní v České republice. Předešlá hodnocení naleznete na našem webu transparentnivolby.cz.

 

NA TISKOVÉ KONFERENCI VYSTOUPÍ: 

  • Petr Vymětal, pedagog VŠE a spolupracovník TI
  • David Ondráčka, ředitel TI

 

MÍSTO KONÁNÍ:

Tisková konference se uskuteční ve středu 21. září 2016 od 10:00 v Malostranské besedě | Trick Bar | 2. patro (Praha 1, Malostranské nám. 35/21, 118 00).

 

Vaši účast prosím potvrďte na e-mailové adrese press@transparency.cz.

 

Kompletní pozvánka je ke staženi zde.


Štítky: monitoring voleb

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.