David Ondráčka

bývalý ředitel české národní pobočky TI a bývalý člen globální Správní rady TI

ondracka@transparency.cz

Expert v oblasti politické korupce, financování stran, veřejných zakázek a investic, veřejné správy a veřejných politik, angažuje se v připomínkování legislativy. Působí jako konzultant pro mezinárodní instituce a organizace v řadě zemí od Evropy, přes Kavkaz až po Mongolsko.

Přednáší související témata na českých vysokých školách (UK a MUP v Praze, MU v Brně), je jedním z nejcitovanějších odborníků v českém veřejném prostoru. Mluví anglicky, francouzsky a polsky. V roce 2009 dostal za svou činnost cenu Alice Garrigue Masaryk.

Od ledna 2008 do listopadu 2020 byl ředitelem české TI. Dříve působil ve veřejné správě. V říjnu 2017 byl zvolen na valné hromadě Transparency International v Berlíně do představenstva jako člen globální Správní rady TI. Na tuto pozici byl opětovně zvolen v listopadu 2020 na roční mandát. Působil také v Etické komisi AIFP a Etické komisi Asociace developerů.

Absolvoval politickou ekonomii na Středoevropské univerzitě v Budapešti, po předchozím studiu mezinárodních vztahů na UP v Olomouci, politologie na UK v Praze a politické filozofie na NYU v New Yorku. V roce 2013 absolvoval semestrální studijní pobyt v NYC na Columbia University s podporou Fulbrightova stipendia.

Autor těchto článků

Bojujte proti korupci s námi.