TI debatovala ve Znojmě o hazardním byznysu

Vydáno 06. 05. 2014

V pondělí 5. května  zorganizovala TI  ve Znojmě veřejnou debatu, jejímž tématem bylo referendum o zákazu provozování hazardních her ve městě, které chtějí jeho organizátoři uskutečnit společně s volbami do obecních zastupitelstev na podzim tohoto roku.

Zájem o debatu byl velký, nestačila ani kapacita sálu kina Svět, které čítá 100 míst. Drtivou většinu z příchozích však tvořili stoupenci hazardního byznysu z celé České republiky, jak se již na podobných debatách stalo zvykem. Je zřejmé, že zástupci hazardního průmyslu se oprávněně strachují o budoucnost svého podnikatelského odvětví u nás, a tak bohužel debata často sklouzávala do roviny plné osobních invektiv.

Z debaty  vyšlo najevo, že po letech, kdy v České republice nefungovala potřebná regulace hazardu a hazardní byznys se tak rozrostl do obludných rozměrů, jsou dnes jeho protagonisté nuceni veřejně obhajovat prospěšnost svého podnikání. Jak v tom budou úspěšní prozradí výsledky referend, které se budou konat v mnoha městech do konce tohoto roku a konec konců i výsledky obecních voleb.

 


Štítky: Školení a vzdělávací činnost , Prosazování protikoručních zákonů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.