TI pomáhá Ukrajině s návrhem zákona o financování politických stran

Vydáno 18. 09. 2014

Konzultace návrhu nového zákona o financování politických stran na Ukrajině byla cílem návštěvy zástupce tamější pobočky TI v Praze.

Ve dnech 16.-18.září 2014 navštívil Prahu expert Transparency International Ukrajina – p. Denys Kovryzhenko. Jeho pobyt byl součástí projektu Transparentnost financování politických stran, který Transparency International Česká republika realizuje za finanční podpory Programu transformační spolupráce Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

Projekt má za cíl připravit návrh nového zákona o financování politických stran na Ukrajině a předložit jej odborné a občanské veřejnosti k posouzení.

V rámci svého pobytu měl p. Kovryzhenko možnost se podrobně seznámit s právní úpravou této problematiky v České republice, ale i s přetrvávajícími problémy jako jsou neexistence limitů na komunální a parlamentní volební kampaně, absence nezávislého kontrolního orgánu či neprůhlednost nefinančních darů.

Byly představeny i dva projekty občanské společnosti zaměřené na financování politických stran (www.politickefinance.cz) a volebních kampaní (www.transparentnivolby.cz)

Všechna jednání s odborníky z naší organizace, ale i z organizace Frank Bold a CERGE-EI získal ukrajinský expert řadu informací i doporučení pro vytvoření zcela nového zákona o financování politických stran na Ukrajině a věříme, že se Ukrajině podaří po blížících se parlamentních volbách přijmout zákon, který jim budeme moci závidět.

Více o projektu najdete zde.

 


Projekty a kauzy: Transparentnost financování politických stran

Štítky: Spolupráce se zahraničím , Otevřené financování politických stran

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.