Beseda se studenty pražského Gymnázia bratří Čapků

Vydáno 31. 10. 2014

Právníci Transparency International se tentokrát vypravili za studenty na Prahu 10. Diskutovali o korupci a whistleblowingu.

V poslední říjnový den navštívil tým právní poradny Gymnázium bratří Čapků. V přátelském prostředí soukromého gymnázia proběhla debata se studenty, kteří měli možnost se seznámit s činností TI nebo rozkrývat příběh studenta ocitnuvšího se v korupční situaci. Posluchači se velmi zajímali o problematiku kupčení s hlasy či o dilemata, která musí řešit pracovníci právní poradny při ochraně klientů. „Bylo vidět, že se studenti nad tématy zamýšleli a dokázali pochopit základní principy korupce a boje proti ní,“ říká Petr Leyer.

Ukázalo se, že studenti, kteří by se setkali s podobnou situací, by již příště věděli daleko lépe, jak se v ní zachovat. „Domníváme se, že podobný druh vzdělávání dnes na školách chybí, a budeme se snažit v něm pokračovat,“ dodává Helena Joachimsthalerová.

EU_vlajka

S finanční podporou Programu prevence a boje proti kriminalitě Evropské komise – Generálního ředitelství pro vnitřní věci.

Za obsah tohoto textu odpovídá autor a Evropská komise není odpovědná za jakékoliv využití informací, které jsou obsaženy v tomto textu.


Štítky: Školení a vzdělávací činnost , Whistleblowing

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.