Transparency International a Naši politici pořádají v úterý od 17:00 veřejnou debatu s názvem “Politický byznys za vaše peníze”.

Vydáno 25. 04. 2016

Debata se uskuteční v budově radnice na chomutovském náměstí 1. máje.

775887_Mediafax_MIKULAS_KREPELKA_-meni

Ilustrační foto | zdroj: Mikuláš Křepelka, Mediafax

Diskuzi pořádají nevládní organizace Naši politici a Transparency International v rámci dlouhodobého projektu “Obchod s bídou”. Projekt se zaměřuje na sledování volební korupce její spojitosti s častým následným zneužíváním veřejných rozpočtů pro partikulární podnikatelské zájmy.

Často nízká účast především v komunálních volbách nahrává tomu, že hlasování a výsledky se stávají ovlivnitelné pomocí tzv. koupených hlasů a nevelkých organizovaných skupin voličů. Prokazatelnost volebních manipulací je obtížná a ani opakování voleb mnohdy nepomáhá zabránit podvodům.

Je fenomén snadného nakupování politické moci na vzestupu? Lze s ním účinně bojovat? Jaká je role aktivní občané v čase mezi volbami? A existují efektivní metody, jak se bránit korupci na místní úrovni?

“Tyto otázky chceme na debatě otevřít a společně s návštěvníky je také uspokojivě zodpovědět. Cílem je ukázat na možnosti, které má aktivní občanská společnost v boji s lokální korupcí i v období mezi volbami,” říká Petr Leyer, právník Transparency International.


Štítky: Mapování korupce

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Bojujte proti korupci s námi.