TI diskutovala se středoškoláky z Pardubic

Publikováno: 26. listopadu 2014

TI se v rámci pokračujících vzdělávacích aktivit zapojila 25. listopadu 2014 do dne otevřených dveří na SPŠE a VOŠ v Pardubicích.

Se studenty prvního ročníku proběhla velice živá a podnětná debata o korupci. Jako vždy nechyběla ani případová studie, ve které studenti řeší různá morální dilemata a jiné nástrahy korupčních situací.

„Publikum bylo jedno z nejvnímavějších, které jsme měli za dobu, kdy podobné workshopy děláme, možnost poznat. “ říká Aneta Judová, právnička TI.

Související publikace

Související projekty

Speak-up – Engaging Citizens in fighting corruption in Europe

Každodenní kontakt s občany a jejich problémy umožňuje TI získat přehled o stavu korupce v České republice a díky této praktické zkušenosti se pak soustředit na širší advokační činnost a dosahování systémových změn.

Vice o projektu

Kurzy občanské protikorupční sebeobrany

Chcete vědět, co můžete udělat, když se setkáte s korupcí? Je lepší oslovit polici nebo média? Jak vystoupit proti korupci a neohrozit sebe a svoji rodinu? Jak můžete zastavit přípravu korupčního jednání? Na tyto a …

Vice o projektu

PAKT – Protikorupční akademický klub transparentnosti

Iniciativa občanů a znalost toho, jak lze kontrolovat veřejné prostředky je jedinou cestou, jak zabránit jejich zneužívání. Z této teze vychází Transparency International, která v srpnu 2014 zahájila vzdělávací projekt v rámci fondu pro …

Vice o projektu

Související novinky