Teritorialita exekutorů: senátoři žádají změnu u Ústavního soudu

Vydáno 11. 05. 2018

Exekucím a konkrétně teritorialitě exekutorů se věnujeme dlouhodobě. Už několik let na tématu spolupracujeme s Člověkem v tísni. Pro rok 2018 se jedná o jednu z našich priorit. Současný systém exekucí je nefunkční, nepomáhá řešit stále rostoucí sociální problémy a nahrává korupci.

Ilustrační fotografie | zdroj: TI

Politická vůle ke změně současného stavu stále pokulhává. Ve sněmovně je už přes rok „zaparkována“ novela exekučního řádu – konkrétně návrh na systém automatického přidělování exekucí exekutorům soudem, tzv. teritorialita.

 

Senátoři u Ústavního soudu

Proto nyní podporujeme skupinu senátorů žádající Ústavní soud o zrušení problematické části exekučního řádu. A protože s touto snahou souhlasíme, rozhodli jsme za senátory postavit nejen morálně, ale i písemně. Co jsme Ústavnímu soudu napsali a více o tom, proč říci „ne“ stávajícímu systému si můžete přečíst zde.

Naše zkušenosti rádi poskytneme tam, kde to dává smysl. „Věříme, že se nám společně podaří jak pomoci statisícům lidí, kteří jsou v exekuci, tak předejít mnoha korupčním kauzám, které se k současnému systému vážou,“ dodává k teritorialitě exekutorů Sylvie Kloboučková, právnička TI.


Štítky: Teritorialita exekutorů

Sledovat novinky

Přihlásit se k odběru všeobecného newsletteru

Podpořte nás

Bojujte s námi proti korupci

PODPOŘTE NÁS

Související zprávy

Bojujte proti korupci s námi.